Японія

Наразі спостерігається тенденція до зростання кількості громадян України, які тимчасово перебувають в Японії з метою роботи, навчання та у приватних справах. За даними статистичного бюро Японії, в країні нараховується близько 1,5 тисячі українців. Найбільша кількість наших співвітчизників живе в Токіо та навколишніх містах, а також в регіоні Кансай, містах Кіото та Осака.

Найбільшою українською організацією в Японії є організація «Краяни», які ставлять собі за мету популяризацію України в Японії та допомогу у вирішенні культурних проблем тих українців, що перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти. Організація «Краяни» функціонує на волонтерських засадах, своєю діяльністю постійно підтримує інтерес японців до України.

Найцікавішими івентами українців в Японії були: відзначення десятої річниці Незалежності України – підняття на гору Фуджі (2001); написання та збір підписів під листом до Прем’єр Міністра Японії з приводу невизнання фальсифікацій під час виборів Президента України у 2004 році під час Помаранчевої революції (2004); заснування Місії УПЦ КП в Японії (2008); заснування та підтримка Української школи «Джерельце» –  недільної школи, що працює на громадських засадах в м. Токіо з березня 2009 року, проведення фестивалів («Молимось за мир в Україні»), марші вишиванок тощо.

Українці в Японії "Краяни"
Українці в Японії “Краяни”

Фотогалерея
Фотогалерея

Японія

Тиждень української культури відбудеться в Японії

Посольство України спільно з громадськими об'єднаннями українців у Японії проведе "Тиждень України", який відбудеться з 21 по 30 листопада у Токіо. Про це повідомляє прес-служба українське диппредставництво в Токіо. "Раді вам повідомити, що за організацією Посольства України в Японії у співпраці з адміністрацією р-ну Мінато, українськими та…
Читати далі...

Святий Миколай мандрує до українських громад по всьому світу

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький…
Читати далі...