Японія

Наразі спостерігається тенденція до зростання кількості громадян України, які тимчасово перебувають в Японії з метою роботи, навчання та у приватних справах. За даними статистичного бюро Японії, в країні нараховується близько 1,5 тисячі українців. Найбільша кількість наших співвітчизників живе в Токіо та навколишніх містах, а також в регіоні Кансай, містах Кіото та Осака.

Найбільшою українською організацією в Японії є організація «Краяни», які ставлять собі за мету популяризацію України в Японії та допомогу у вирішенні культурних проблем тих українців, що перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти. Організація «Краяни» функціонує на волонтерських засадах, своєю діяльністю постійно підтримує інтерес японців до України.

Найцікавішими івентами українців в Японії були: відзначення десятої річниці Незалежності України – підняття на гору Фуджі (2001); написання та збір підписів під листом до Прем’єр Міністра Японії з приводу невизнання фальсифікацій під час виборів Президента України у 2004 році під час Помаранчевої революції (2004); заснування Місії УПЦ КП в Японії (2008); заснування та підтримка Української школи «Джерельце» –  недільної школи, що працює на громадських засадах в м. Токіо з березня 2009 року, проведення фестивалів («Молимось за мир в Україні»), марші вишиванок тощо.

Українці в Японії "Краяни"
Українці в Японії “Краяни”

Фотогалерея
Фотогалерея

Японія

Парад вишиванок у Токіо зібрав майже 200 учасників

Шостий парад вишиванок, який пройшов 20 травня в японській столиці, зібрав близько 200 учасників. Про це повідомляється на Facebook-сторінці спільноти українців у Японії «Краяни». «6-й парад вишиванок у Токіо відбувся 20 травня і зібрав близько 200 учасників! Багато знайомих і незнайомих один одному людей різних національностей, різного віку,…
Читати далі...

Український листопад у Токіо

На українську громаду в Японії чекає напрочуд насичений подіями листопад. 20 листопада відбудеться щорічний український фестиваль «День України», який цього року має назву «З Україною в серці». В рамках фестивалю відбудуться численні виставки, майстер-класи та презентації українських об'єднань в Японії. У програмі запланований концерт за участі…
Читати далі...