США

Однією із найбільш динамічних та активних є українська діаспора в Сполучених Штатах Америки, де перші українці з’явилися понад 100 років тому.

Згідно з інформацією дослідницького центру з питань вивчення української діаспори у Сполучених Штатах Америки, який діє при Науковому товаристві імені Тараса Шевченка у Нью-Йорку, наразі в Америці проживає 930 434 особи українського походження (0,3% від загальної кількості населення країни). За оціночними даними більшості діаспорних джерел, в США мешкає близько 1,5-2 млн. українців. Найчисельніші групи етнічних українців проживають у штатах Нью-Йорк, Пенсильванія, Каліфорнія, Нью-Джерзі, Флорида, Іллінойс, Вашингтон.

Українці в США — надзвичайно активні народні дипломати: з початку Майдану у 2013 році вони почали відстоювати інтереси України, влаштовувати мітинги та акції протесту, надавати гуманітарну допомогу, займатися культурним просуванням України.

Фотогалерея
Фотогалерея

Razom For Ukraine
Razom For Ukraine

The World Bank Group-IMF Ukrainian Staff Association
The World Bank Group-IMF Ukrainian Staff Association

Ukrainians in Nothern California
Ukrainians in Nothern California

Ukrainian Boston
Ukrainian Boston

Maidan San Francisco
Maidan San Francisco

Ukraine United Foundation
Ukraine United Foundation

Euromaidan in Philadelphia - Human Rights Support
Euromaidan in Philadelphia – Human Rights Support

США

Гуманітарний проект діаспори доставив в Україну медичний вантаж на $740 тис.

Гуманітарний проект української діаспори зі США Support Hospitals in Ukraine доставив в Україну вже четвертий медичний вантаж вартістю $740 тисяч. Про це йдеться на Facebook-сторінці співзасновника проекту Віталія Дубіля. Вантаж має корисне медичне обладнання, яке безкоштовно передано обласній клінічній лікарні імені Мечникова (Дніпро),…
Читати далі...

Український етно-гурт «ДахаБраха» отримав відзнаку в США

Посол України в США Валерій Чалий нагородив почесною грамотою український етно-гурт «ДахаБраха» після їхнього концерту у Вашингтоні. Колектив було відзначено, зокрема, за їх багаторічну успішну роботу із популяризації української культури та талановите креативне сприяння створенню іміджу України як сучасної держави з багатими традиціями, йдеться…
Читати далі...