Швеція

Українці почали прибувати до Швеції ще у 18 ст. і з того часу в цій країні функціонують чимало українських громадських організацій, церков та навіть освітніх закладів. Зокрема, тут діє Міжнародна українська школа, в якій можуть вчитися діти українців.

Щодо громадських організацій, то найбільш активними є Українська Жіноча Організація в Швеції, Українсько-шведська культурна спілка, Українська молодь ШвеціїШведські козакиАктивні українці в ЄвропіУкраїнський Альянс ШвеціїУкраїнська громада у м. ГетеборгВАТРА – Українська Асоціація у Швеції.

Крім того, в Швеції діє Український інститут, мета якого – через низку мистецьких та благодійних заходів помістити Україну в культурний простір Швеції, відкрити культуру України для світу, відкрити Україну як країну обдарованих музикантів, художників, поетів, письменників, акторів, режисерів тощо.

Український інститут в Швеції намагається підтримувати українських митців, ознайомлюючи світовий загал з їх творчими доробками шляхом організації та фінансування концертів, виставок, показів кінофільмів, театральних гастролей та інших культурних заходів.

Союз Українок Скандинавії
Союз Українок Скандинавії

Українці в Мальмо
Українці в Мальмо

Українська Молодь Швеції
Українська Молодь Швеції

VATRA - Ukrainska Riksförbundet i Sverige
VATRA – Ukrainska Riksförbundet i Sverige

Швеція

У Швеції пройшли акції до 85-х роковин Голодомору

У Стокгольмі в церкві Lidingö kyrka відбулася літургія та поминальна панахида за жертвами Голодоморів за участі українських громад країни. Під час заходу, який відбувся за ініціативи Української жіночої організації в Швеції, було згадано імена 85-ти загиблих дітей, які загинули у роки Великого Голоду. Читайте за темою: У Швеції відбувся молебень…
Читати далі...

Як потрапити на навчання до Швеції?

Усіх, хто шукає цікаві освітні можливості у Швеції, Шведський Інститут та Посольство Швеції в Україні запрошують 16 листопада на семінар, де випускники Шведського Інституту розкажуть про освітні можливості у цій північноєвропейській країні. Захід відбудеться 16 листопада о 18:30 у приміщенні Українського кризового медіа-центру. На семінарі…
Читати далі...