Румунія

Згідно з попередніми даними останнього перепису населення 2011 року, на території Румунії проживають 51,7 тис. етнічних українців (за альтернативними підрахунками Союзу Українців Румунії, українська громада країни налічує понад 200 тисяч осіб.).

На сучасному етапі, українська громада проживає компактно в північному регіоні Румунії (повіти Марамуреш та Сату Маре), який межує із Закарпаттям – понад 36 тис., Південній Буковині у північно-східному регіоні (повіти Сучава та Ботошань), що межує з Чернівецькою областю – приблизно 10 тис., Банаті у західному регіоні (повіти Тіміш та Караш Северін) – приблизно 10 тис., Добруджі у південно-східному регіоні (повіти Тульчя та Галац) – приблизно 1,5 тис. Решта етнічних українців проживають дисперсно по всій території країни.

В Румунії діє єдиний навчальний заклад з українською мовою викладання – українській ліцей їм. Т.Г.Шевченка в м. Сігету Мармацієй. В окремих румунських школах у регіонах компактного проживання українців, українська мова і література викладається як предмет.

В Румунії, на основі чинного законодавства, діють дві громадські організації етнічних українців: Союз українців Румунії (СУР, заснований у 1990 році, адреса: м. Бухарест, сектор 1, вул. Раду Попеску, № 15) та Національний Форум Українців Румунії (НФУР, заснований у червні 2009 р., адреса: повіт Сучава, м. Радівці, вул. Ізвоарелор № 7 «А»).

Згідно з румунським законодавством, Союз Українців Румунії має право на представництво в Парламенті. У Палаті депутатів нинішнього скликання українську громаду представляє депутат Іван Марочко. Головою СУР є Степан Бучута (керівник Союзу з 2005 р.)

Українці в Румунії
Українці в Румунії

Румунія

У Будапешті стартував місячник «Україна у фокусі»

У Будапешті стартував місячник «Україна у фокусі», організований Посольством України спільно з диппредставництвами Канади, Великої Британії та США. Про це поінформувала у Facebook посол України в Угорщині Любов Непоп. «У Будапешті стартував Український місяць «Україна у фокусі», який ми організовуємо спільно з Посольствами Канади, Великої…
Читати далі...

XХІV Національна олімпіада з української мови та літератури в Румунії

48 учнів, які вивчають українську мову з повітів Ботошани, Марамуреш, Сучава, Тіміш, Карашсеверін та Арад, взяли участь 18-21 квітня у Національній олімпіаді з української мови та літератури, яка відбулася в Сучавському Національному коледжі імені Спіру Харета. Організаторами олімпіади виступили Міністерство освіти Румунії та Повітовий шкільний…
Читати далі...