“Іldsjael” або звичайний данець з надзвичайним серцем

688

Извините, этот текст доступен только в “Украинский” и “Американский Английский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Автор: Альона Шевчук

Джерело

Сьогодні ми щиро вітаємо нашого дорогого друга, Якоба Кнудсена. Багато данців і українців знають його як ildsjael або данською “палаюча душа”. Так називають людину, яка з великим ентузіазмом віддається або “палає” якоюсь справою, і часто робить це безоплатно. За свою волонтерську кар’єру Якоб брав участь у багатьох проектах у Східній Європі.

Зокрема, з 1995 по 2012 він був активним членом данської неурядової організації, яка працювала на підтримку свобод та демократії у країнах колишнього СРСР. Але з 2015 року левову частку свого вільного часу він все ж віддає українцям.

Бути точною, до 30 годин на тиждень свого вільного часу, що лишається після оплачуваної роботи, Якоб приділяє Hjaelp Ukraine (данською “Допоможи Україні”) — данській гуманітарній організації, яку він заснував у 2016. Діяльність якої спрямована на збір обладнання, речей та коштів на допомогу сиротам, біженцям та сім’ям загиблих солдат. Частково допомога також надходить до лікарень, медичних клінік та шкіл, де, на приклад, діти з раннього віку мають заняття з програмування (м. Суми, Україна).

Читайте за темою: Українка стала кандидатом в депутати у Копенгагені

Великою таємницею для нас лишається те, як Якоб спроможний збалансувати свій вільний час між посадою президента в волонтерській організації, яка виконує величезний об’єм роботи, сім’єю та іншими інтересами.

Нині Якоб зумів створити міцну мережу з данських та українських партнерів. Окрім збору допомоги напряму від великих донорів, у Данії ним було встановлено 11 постійних пунктів збору гуманітарної допомоги Україні (один з них на власному подвір’ї), котрі він регулярно об’їзджає своєю приватною машиною з причепом. Зазвичай Якоб виконує ці поїздки сам, доставляє речі та обладнання на склад, сортує їх. Згодом він генерує кошти на вантажівку, організовує обладнання і волонтерів для його погрузки і відправляє вантаж українським партнерам. До речі, вперше зустріла я Якоба саме на подібній події на складі одним холодним вечором 2015-го. Він посміхнувся, привітався і дав чіткі інструкції стосовно того, що і як робити, щоб найефективніше використати час.

У змішаному гурті присутніх данців і українців наймолодшими волонтерами були його власні дітки Лаура і Крістоффер віком 13 і 11 років. Попри свій вік, діти вправно маніпулювали мішками з одягом, черевиками та іграшками на рівні з дорослими. A найстаршим волонтером був тато Якоба — Ерік (75 років). Я до сих пір пам’ятаю, як це мене вразило. Важко було повірити у те, що люди без будь-якого кровної зв’язку з країною могли б мати так співпереживати, віддаватися і бажати допомоги.

Коли запитуєш Якоба про те, чому данці допомагають Україні, він з посмішкою питає: «А чому ні»? І додає: «Це — очевидно, адже у країні війна, на неї напали. Це могло б статися і з нами. І тому ми співпереживаємо. Люди, які потребують допомоги, завжди були нашим слабким місцем. До того ж, є безліч дітей-сиріт, яких це могло б ощасливити. Так, чому б не допомогти? Питання не в тому, чому ми це робимо, а скоріш у тому, чому інші залишаються інертними…».

Читайте за темою: Як працюється українцям у Данії?

За чотири роки нічого не змінилося, крім кількості завершених Якобом проектів. Життя продовжується, як і раніше. Він все ще є одним з небагатьох, хто готовий допомогти у організації будь-яких благодійних проектів, коли до нього звертаєшся . Він раз-у-раз відповідально ставиться до домовленостей, з’являється своєчасно і з величезним позитивом, натхненням і геніальними ідеями береться до справи. Часто не боячись забруднити руки у прямому смислі слова. Якоб є унікальним прикладом Людини з активною соціальною позицією. Людини, яка не ховається за кимось, а бере ініціативу у свої руки і у повній мірі пов’язану з нею відповідальнiсть.

Дякуємо, Якоб, за твоє величезне серце! Також окремi теплі вітання твоїй неймовірній команді: дружині Маргрете, дітям Лаурі та Крістофферу, і батькові Еріку. З першими 50! Нехай наступні 50 будуть такими ж чудовими!

Вам также могут понравиться

Комментарии закрыты, но трэкбэки и Pingbacks открыты.