Португалія

Відповідно до офіційних статистичних даних за 2013 рік, оприлюднених Службою у справах іноземців та кордонів Португалії, на території цієї країни легально проживають 41 091 тис. громадян України.

Більшість українців, які приїхали до Португалії, є вихідцями із західних областей України (Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська), але є також і представники інших регіонів: Вінницької, Черкаської, Київської, Донецької, Сумської областей та Криму.

Процес об’єднання українських громадян в громадські організації відзначався бажанням більш ефективно захищати свої права та інтереси, вирішувати нагальні питання щодо задоволення соціально-культурних потреб, збереження своєї національної ідентичності.

Сьогодні характерною рисою української громади в Португалії, являється її економічна та політична активність. Громада стала реальною силою, яка не тільки об’єднує українців, але і все активніше виявляє себе у громадському житті Португалії, відстоюючи права та інтереси співвітчизників, забезпечуючи їхні соціально-культурні запити та піклуючись про збереження національної ідентичності. Численні культурні заходи, що проводяться у Лісабоні та інших містах Португалії за ініціативою громади характеризуються високим рівнем організованості, чіткою національно-патріотичною спрямованістю.

Однією з активних громадських об’єднань є Спільнота української молоді у Португалії.

Спільнота української молоді в Португалії
Спільнота української молоді в Португалії

Фотогалерея
Фотогалерея

Португалія

Українців Португалії запрошують на засідання дискусійного клубу

Дискусійний клуб українців Португалії запрошує всіх охочих долучитися до наступнго засідання, яке відбудеться 4 листопада о 19:00 у  кафе Fábulas. Читайте за темою: Українці в Португалії долучились до акції #SaveOlegSentsov "Поговоримо про...нас самих - українців Португалії. Хто ми, які ми, що у нас спільного, а що - відмінного, чим ми живемо,…
Читати далі...

Українці в Португалії долучились до акції #SaveOlegSentsov

Українська громада в Португалії провела акцію на підтримку вимог незаконно засудженого у РФ українського режисера Олега Сенцова, який оголосив у колонії безстрокове голодування. Учасники тримали в руках плакати, скандували гасла. «Коли заради спільної справи українці об'єднуються, пропонують власні можливості, професійні навички, час,…
Читати далі...