Португалія

Відповідно до офіційних статистичних даних за 2013 рік, оприлюднених Службою у справах іноземців та кордонів Португалії, на території цієї країни легально проживають 41 091 тис. громадян України.

Більшість українців, які приїхали до Португалії, є вихідцями із західних областей України (Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська), але є також і представники інших регіонів: Вінницької, Черкаської, Київської, Донецької, Сумської областей та Криму.

Процес об’єднання українських громадян в громадські організації відзначався бажанням більш ефективно захищати свої права та інтереси, вирішувати нагальні питання щодо задоволення соціально-культурних потреб, збереження своєї національної ідентичності.

Сьогодні характерною рисою української громади в Португалії, являється її економічна та політична активність. Громада стала реальною силою, яка не тільки об’єднує українців, але і все активніше виявляє себе у громадському житті Португалії, відстоюючи права та інтереси співвітчизників, забезпечуючи їхні соціально-культурні запити та піклуючись про збереження національної ідентичності. Численні культурні заходи, що проводяться у Лісабоні та інших містах Португалії за ініціативою громади характеризуються високим рівнем організованості, чіткою національно-патріотичною спрямованістю.

Однією з активних громадських об’єднань є Спільнота української молоді у Португалії.

Спільнота української молоді в Португалії
Спільнота української молоді в Португалії

Фотогалерея
Фотогалерея

Португалія

Документальна стрічка українського режисера перемогла на фестивалі BEAST у Порту

Автор: Тетяна Боднарук, Спільнота української молоді в Португалії 21-24 вересня 2017 року у місті Порту, що на Півночі Португалії, відбувся дебют Міжнародного фестивалю східноєвропейського кіно BEAST International Film Festival (www.beastfilm.pt), на якому було представлено близько 70 фільмів з 22 країн. Документальна стрічка «Яма» (Україна) від…
Читати далі...

Українські захисники прибули на реабілітацію до Португалії

16 березня 2017 року до Лісабону (Португалія) прибули на реабілітацію двоє поранених військовослужбовців України – учасників АТО, які проходитимуть обстеження та подальшу реабілітацію при Військовому госпіталі Міністерства національної оборони Португалії. Про це повідомляє Посольство України у Португалії. Відповідні домовленості були досягнуті у…
Читати далі...