Польща

Чимало українських активістів проживає у сусідній Польщі. Згідно з останнім загальним переписом населення, проведеним в Польщі у 2011 році, кількість громадян Польщі, які задекларували свою приналежність до української національності, становить 49 тис. осіб, лемками визнали себе 10 тис. осіб.

Найбільше українців проживає у північних і західних регіонах країни. У Вармінсько-Мазурському воєводстві з центром у м. Ольштин проживає найбільша кількість етнічних українців – понад 12 тисяч осіб.

З початку Майдану українці в Польщі долучилися до допомозі Україні, організовуючи інформаційні та культурні акції, збираючи гуманітарну допомогу, роз’яснюючи місцевому населенню справжню ситуацію в Криму та на Сході України, привертаючи увагу польського політикуму та міжнародної спільноти до безпекової ситуації на Донбасі.

На сьогодні, багато українців є відомими у Польщі політиками, бізнесменами, професорами престижних університетів у різних галузях знань, художниками, лікарями, інженерами, тощо.

Фонд "Відкритий Діалог"
Фонд “Відкритий Діалог”

EuroMajdan Warszawa
EuroMajdan Warszawa

Фотогалерея
Фотогалерея

Польща

Мультфільм «Викрадена принцеса» покажуть у Польщі

22 червня у Польщі розпочинається прокат українського мультфільму «Викрадена Принцеса» у двох версіях: мовою оригіналу та у дубляжі польською. Про це повідомляється на сайті МЗС України. Прокатчиком україномовної версії фільму у Польщі виступить компанія Nova Film за підтримки Посольства України в Польщі. Прокат польською мовою представляє…
Читати далі...

У Польщі відбудеться фестиваль українського кіно

Другий український кінофестиваль відбудеться у столиці Польщі Варшаві 4-8 жовтня в Luna Cinema. Захід відбувається під гаслом «Нове Кіно», йдеться на сторінці події. У програмі – короткометражні фільми, аматорські стрічки, дебати та обговорення. Читати за темою: Україна вперше відкриє стенд на Міжнародному кінофестивалі в Торонто «Це буде…
Читати далі...