Нідерланди

Громадяни українського походження, які проживають на території Нідерландів, здебільшого належать до нової, так званої «економічної» хвилі імміграції. За неофіційними даними в Нідерландах перебуває близько 5 тисяч українців.
Місцями проживання українців є передусім великі міста Нідерландів (Амстердам, Роттердам, Гаага) та східна частина країни, зокрема провінція Оверейсел, а також міста-університетські центри (Утрехт, Лейден, Гронінген).
Нині відбувається процес становлення та самоідентифікації громади в мультикультурному середовищі Нідерландів. У 2007 році було зареєстровано об’єднання «Української громади в Нідерландах / Oekraënse gemeenschap in Nederland».
В країні вже більше 10 років видається щоквартальний часопис нідерландською мовою «Журнал Україна/Oekraine Magazine», присвячений виключно українській тематиці.
У червні 2011 року було відкрито першу українську школу в м. Гаага. У суботньому навчальному закладі «Веселка» проводяться заняття з української мови, українознавства та культурно-мистецькі уроки.
На основі активу української школи у вересні 2011 р. було створено та офіційно зареєстровано фундацію «Ukraine Culturalis». Зазначена фундація є другою офіційно зареєстрованою організацією української діаспори в Нідерландах. Окрім забезпечення функціонування школи, зазначеною фундацією планується проводити культурні заходи для української громади Нідерландів.
В контексті референдуму щодо Асоціації України та ЄС, який відбувся у квітні 2016 року в Нідерландах, українськi активісти, волонтери, експати активізували свої зусилля. Було проведено чимало круглих столів, презентацій, конференцій. Найцікавішою ініціативою стало створення голландськомовного фільму про голландський бізнес в Україні.

Українці в Ейндховені
Українці в Ейндховені

Українці в Голандії
Українці в Голандії

Фотогалерея
Фотогалерея

Нідерланди

Вечір української культури проведуть в Нідерландах

29 березня Фундація «Українці у Нідерландах» запрошує на перший літературно-музичний вечір української культури, який відбудеться в Гаазі. В програмі: Презентація проекту NOMINA ( імена) авторкою Валентиною Кириловою. Книга розповідає про вихідців з України, які прославили у світі як себе персонально, так і країну свого походження.…
Читати далі...

У Нідерландах презентували українську кухню

Днями в Ейндговені на мистецькому заході «The Dutch Datcha» (artist residency)  фундація «Українці в Нідерландах» робила промоцію України презентуючи кулінарне мистецтво українців, а саме національні страви України. Читайте за темою: Фестиваль українських дерунів відбувся у Нідерландах «Тут і борщ з пампушками і вареники, і рибка печена, і соус з…
Читати далі...