Нідерланди

Громадяни українського походження, які проживають на території Нідерландів, здебільшого належать до нової, так званої «економічної» хвилі імміграції. За неофіційними даними в Нідерландах перебуває близько 5 тисяч українців.
Місцями проживання українців є передусім великі міста Нідерландів (Амстердам, Роттердам, Гаага) та східна частина країни, зокрема провінція Оверейсел, а також міста-університетські центри (Утрехт, Лейден, Гронінген).
Нині відбувається процес становлення та самоідентифікації громади в мультикультурному середовищі Нідерландів. У 2007 році було зареєстровано об’єднання «Української громади в Нідерландах / Oekraënse gemeenschap in Nederland».
В країні вже більше 10 років видається щоквартальний часопис нідерландською мовою «Журнал Україна/Oekraine Magazine», присвячений виключно українській тематиці.
У червні 2011 року було відкрито першу українську школу в м. Гаага. У суботньому навчальному закладі «Веселка» проводяться заняття з української мови, українознавства та культурно-мистецькі уроки.
На основі активу української школи у вересні 2011 р. було створено та офіційно зареєстровано фундацію «Ukraine Culturalis». Зазначена фундація є другою офіційно зареєстрованою організацією української діаспори в Нідерландах. Окрім забезпечення функціонування школи, зазначеною фундацією планується проводити культурні заходи для української громади Нідерландів.
В контексті референдуму щодо Асоціації України та ЄС, який відбувся у квітні 2016 року в Нідерландах, українськi активісти, волонтери, експати активізували свої зусилля. Було проведено чимало круглих столів, презентацій, конференцій. Найцікавішою ініціативою стало створення голландськомовного фільму про голландський бізнес в Україні.

Українці в Ейндховені
Українці в Ейндховені

Українці в Голандії
Українці в Голандії

Фотогалерея
Фотогалерея

Нідерланди

У Нідерландах відкриють центр для української громади

Фундація «Українці в Нідерландах» відкриває в Гаазі центр для української громади. Про це повідомила голова фундації «Українці в Нідерландах» Віра Зваан на своїй сторінці у Facebook. «Завдяки постійним зверненням фундації «Українці в Нідерландах», при сприянні та клопотанні Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Нідерланди…
Читати далі...

Угода про Асоціацію: нідерландський глухий кут?

Трохи менше ніж через місяць настане третя річниця Революції Гідності, завдяки якій українці вибороли право на нове майбутнє для держави та цілому світові продемонстрували своє бажання належати до європейської спільноти. Важко знайти ще один приклад, коли б громадяни держави настільки відстоювали зовнішньополітичний вектор країни. Заплативши…
Читати далі...