Латвія

Українська громада Латвії є однією з найбільших етнічних груп (четвертою за чисельністю після латиської, російської та білоруської), українці складають 2,5 % усіх жителів ЛР. Загальна кількість українців – 55199 чол., з яких майже 60% не мають громадянства Латвії.

Понад 30 тис. вихідців з України мешкають у Ризі, близько 5-ти тисяч українців проживають у м. Лієпая. Третім за чисельністю центром зосередження українців у Латвії є м.Даугавпілс, де мешкає близько 2,5 тис. українців. Висока концентрація українців у Вентспілсі, в якому проживає приблизно 2,3 тисячі.

Українці у Латвії живуть із давніх часів, однак організоване українське життя на латвійських теренах бере початок від заснованого 16 січня 1911 року товариства «Громада». Наразі українці гуртуються довкола 15 організацій.

Українська громада за інформаційної підтримки Посольства випускає щомісячну програму «На хвилях Дніпра» на радіо «Домська площа FM». На сьогодні програму веде журналістка Людмила Пилип.

З 2004 року виходить газета української громади «Вісник», яка висвітлює життя українців Латвії та сучасні події в Україні.

Важливу роль у житті української громади відіграє заснована в 1991 році Ризька українська середня школа, яка фінансується з державного бюджету ЛР. Навчання ведеться двома мовами – у співвідношенні 60% латиською та 40% українською.

З 2004 року в м. Рига на базі Латвійської академічної бібліотеки функціонує Український інформаційний центр, у 2010 році його перейменовано на відділ української літератури. Мета центру – задоволення інформаційних, наукових, освітніх та учбово-методичних потреб українців, які проживають в Латвії, а також сприяння поширенню серед латвійської громадськості інформації про історію, культуру та традиції України. Відділ організовує культурно-просвітницькі заходи з української тематики.

Конгрес українців Латвії
Конгрес українців Латвії

Латвія

Фестиваль «Балтійські зорі» відбувся у Ризі

Український центр молоді та дітей в Латвії 20-22 жовтня провів VІII Міжнародний фестиваль творчості української молоді «Балтійські зорі», в якому беруть участь колективи з України та країн Балтійського басейну, пише Укрінформ. У рамках фестивалю в суботу, 20 жовтня, пройшли два концерти – за участю танцювальних, інструментальних, вокально-хорових…
Читати далі...

Вишиванка – твій генетичний код. Свято в Ризі

Прапори Латвії і України, молоді люди в латиських національних костюмах, гімн України і Латвії біля монументу Свободи та біля пам’ятника Кобзареві, жовто-блакитні квіти і вишиванки, вишиванки… Саме так, урочистою ходою вулицями Риги, відзначили 18 травня День Вишиванки українці Латвії і друзі України, студенти з України, які  по обміну вже три…
Читати далі...