Іспанія

За оцінками іспанської статистики, станом на 01.01.2014 р., українська міграція в Іспанії становить близько 86 тис. осіб, які мають легальний статус та понад 70 тис. мають реєстрацію за місцем проживання.

За оцінками Посольства України реально в Іспанії проживає близько 100 тисяч українських громадян. Максимальне зосередження українців відмічено у наступних містах та їх околицях: Мадрид, Барселона, Валенсія, Альбасете, Аліканте, Торев’єха, Мурсія, Малага, Марбелья, Уельва, Севілья, Хіхон.

На сьогодні в Іспанії функціонує 31 громадська організація українців. Значна кількість асоціацій функціонують у співпраці із церквою.

Слід зазначити, що українські громади в Іспанії, складаються з трудових мігрантів, які не змінили громадянство України та перебувають в країні тимчасово.

Релігійні потреби в країні перебування українці задовольняють через православні (Вселенський патріархат) та греко-католицькі (УГКЦ) парафії, які проводять служби для громадян України в містах Барселона, Валенсія, Аліканте, Оріуела, Торрев’єха, Альмерія, Малага, Севілья, Мурсія, в Мадриді та околицях столиці Іспанії. Для прикладу, лише в Мадриді щонеділі, в приміщенні іспанської католицької Церкви відбуваються Служби української греко-католицької Церкви, які відвідують більше 700 вихідців з України.

Загалом українська громада активно займається культурною дипломатією, приймає участь у дипломатичних інтернаціональних ярмарках, влаштовує покази українських фільмів, відзначає усі українські національні свята.

Українці в Іспанії
Українці в Іспанії

Український Євромайдан в Мадриді
Український Євромайдан в Мадриді

Фотогалерея
Фотогалерея

Іспанія

Створено ініціативну групу СУМ в Іспанії

У Мадриді відбулися установчі збори, на яких засновано Ініціативну групу зі створення Спілки Української Молоді в Іспанії. Повідомляє портал  «Стожари» з посиланням на повідомлення СУМу. Головою новоствореної Ініціативної групи стала  Анастасія Лучик. Участь у зібранні взяв Голова Світової Управи СУМ друг Андрій Бігун. Він й прийняв передбачений…
Читати далі...

Українці Іспанії збираються встановити в Мадриді пам’ятник Іванові Франку

Українська громада Іспанії просуває спорудження українського монумента в іспанській столиці. Мова йде про ініціативу встановлення пам’ятника Іванові Франку. Для організаційно-правового упорядкування цієї громадської культурної ініціативи, на Піренеях створили окрему юридичну особу – Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана…
Читати далі...