Іспанія

За оцінками іспанської статистики, станом на 01.01.2014 р., українська міграція в Іспанії становить близько 86 тис. осіб, які мають легальний статус та понад 70 тис. мають реєстрацію за місцем проживання.

За оцінками Посольства України реально в Іспанії проживає близько 100 тисяч українських громадян. Максимальне зосередження українців відмічено у наступних містах та їх околицях: Мадрид, Барселона, Валенсія, Альбасете, Аліканте, Торев’єха, Мурсія, Малага, Марбелья, Уельва, Севілья, Хіхон.

На сьогодні в Іспанії функціонує 31 громадська організація українців. Значна кількість асоціацій функціонують у співпраці із церквою.

Слід зазначити, що українські громади в Іспанії, складаються з трудових мігрантів, які не змінили громадянство України та перебувають в країні тимчасово.

Релігійні потреби в країні перебування українці задовольняють через православні (Вселенський патріархат) та греко-католицькі (УГКЦ) парафії, які проводять служби для громадян України в містах Барселона, Валенсія, Аліканте, Оріуела, Торрев’єха, Альмерія, Малага, Севілья, Мурсія, в Мадриді та околицях столиці Іспанії. Для прикладу, лише в Мадриді щонеділі, в приміщенні іспанської католицької Церкви відбуваються Служби української греко-католицької Церкви, які відвідують більше 700 вихідців з України.

Загалом українська громада активно займається культурною дипломатією, приймає участь у дипломатичних інтернаціональних ярмарках, влаштовує покази українських фільмів, відзначає усі українські національні свята.

Українці в Іспанії
Українці в Іспанії

Український Євромайдан в Мадриді
Український Євромайдан в Мадриді

Фотогалерея
Фотогалерея

Іспанія

У Барселоні відбудеться масштабний український фестиваль

ІІІ міжнародний фестиваль української культури UCRANIA FEST 17 вересня відбудеться в Барселоні (Plaza Virrei Amat). Розпочнеться захід о 12 годині, ходою всіх учасників та гостей заходу. Збір біля парку навпроти вокзалу Sant Andreu Arenal (Metro Fabra i Puig, L5, Barcelona), а прямуватимуть по вулиці Fabra i Puig до Plaza Virrei Amat З 13:00 до…
Читати далі...

Українці Іспанії стали переможцями VI-го Чемпіонату Світу з футболу серед діаспорних команд

На Івано-Франківщині з 25 по 28 червня проходив шостий чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. У цьогорічних змаганнях взяли участь вісім команд: Ізраїль, Молдова, Польща, Іспанія, Білорусь, Румунія, збірна Балтії (Естонія, Латвія, Литва) та збірна Української Європи (Австрія, Німеччина). Команди грали у двох населених…
Читати далі...