Грузія

За даними перепису населення, в 1989 року в Грузії проживало 52,4 тис. українців. Після 1991 року спостерігається відтік українців з держави, що пояснюється, в першу чергу, складною соціально-політичною ситуацією.

За останніми оприлюдненими даними перепису населення, проведеного у жовтні 2014 р., кількість етнічних українців сягає 6 тис. осіб (0,16% від загальної чисельності населення Грузії), більше половини з яких (3,2 тис.) мешкає в Тбілісі.

Наші співвітчизники, як правило, володіють грузинською мовою та беруть участь у суспільному житті країни. Переважна більшість представників української діаспори не має компактних місць проживання і  рівномірно мешкає по всій території країни. Водночас, у селі Бакуріані Боржомського району, а також у селах Ахалцихського району помітну частину місцевого населення становлять громадяни Грузії українського походження. Мешканці зазначених населених пунктів належать до родин Мартиненків, Пащенків, Бандурів, Гавв, Шевченків, Устименків, Нагог та Романенків і є нащадками переселених у 1853 році до Боржомі 200 українських сімей з Полтавщини та Чернігівщини.

На території Грузії працюють дванадцять українських громадських організацій, які, в силу можливого, проводять роботу, направлену на задоволення мовних, культурних, освітніх та інших потреб наших співвітчизників. Більшість організацій функціонують у містах Тбілісі, Батумі, Поті, Руставі, Кутаїсі.

Дипмісія разом з українськими громадами регулярно проводить урочисті заходи, присвячені державним і народним святам України і Грузії, пам’ятним датам видатних українських та грузинських діячів культури, мистецтва, спорту, науки. По-особливому в Грузії святкують День Незалежності України. Доброю традицією стало також проведення Шевченківських днів, днів Лесі Українки тощо.

 

Українці в Грузії
Українці в Грузії

Грузія

У Грузії приєдналися до міжнародної акції «Запали свічку пам’яті»

31 жовтня 2018 року місто Тбілісі приєдналося до міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» та вшанувало пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Читати за темою: У Швеції пройшли акції до 85-х роковин Голодомору О 17 годині біля пам’ятника Тараса Шевченка у м.Тбілісі представники громадських організацій українців в Грузії, Посольства…
Читати далі...