Малайзієць створив мобільний додаток про Голодомор

977

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В листопаді 2018 року в Google Store з’явився новий мобільний додаток під назвою HOLODOMOR – це безкоштовна програма-нагадування, яка дозволяє брати участь у спостереженні хвилини тиші, незалежно від того, в якому куточку світу ви знаходитеся.

Ідея та створення програми належить лікарю за фахом Мугунтану Муругану, малазійцю. Він провів в Україні шість років. Одружений з українкою Лідією Муруган.

“Додаток має таймер, який розраховує дату до точного року, встановленого Україною для поминання Голодомору. Коли таймер досягає 0, звучить сигнал будильника, і окремий зворотний відлік станеться протягом 1 хвилини. Протягом цієї хвилини я сподіваюся, що незалежно від того, де ми знаходимось і що ми робимо, ми зупинимося і вшануємо полеглих “, – зазначає розробник додатку.

В Україні він започаткував та видав перший міжнародний медичний журнал “Наш Рік”, започаткували з дружиною англійські курси для дітей та дорослих, брав неодноразово участь в заходах зі сприяння дружби між Україною та Малайзією. Допоміг започаткувати Українську Культурну Асоціацію в Малайзії та є її радником.

“Розробка програми була складною. Ми мусили багато разів коригувати таймер зворотного відліку. Іншим завданням було повідомити про завантаження додатка різними країнами. Ідея цієї функції полягала в тому, щоб показати, що Україна не сама пам’ятає трагедію Голодомору. Глобальна участь означає універсальне розуміння цієї історичної трагедії, перенесеної нашими українськими братами та сестрами“, – додає Мугунтан Муруган

HOLODOMOR не є комерційною програмою та не матиме в собі реклами. Додаток малий в об’ємі, 18.4Mb, що дозволяє кожному завантажити цю програму, не забираючи багато пам’яті в телефоні.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.