Гурт «UA kids» – юні амбасадори української культури в Йорданії

3,659

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Почуття любові до власної країни закладається ще в дитинстві. Тому так важливо розказувати дітям про мальовничість та красу природи України, розмаїття її культурних надбань та велич історичних подій. Особливо, коли маленькі українці зростають поза межами своєї країни.

Саме тому українські громади по всьому світу дедалі частіше ініціюють створення різнобічних українських гуртків, які б сприяли вивченню мови, культури.

Українці в Йорданії підійшли до знайомства своїх діток з Україною досить творчо та креативно – заснували дитячий вокально-танцювальний колектив «UA kids». Який  за час існування вже став справжнім амбасадором української культури у цій країні.

Читати за темою: “Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії

Global Ukraine News отримав чудову нагоду поспілкуватись із керівником колективу і Українського Культурного Центру «Українська хата в Йорданії» Ольгою Завидняк та розпитати про всі особливості діяльності юного колективу.

GU: Як народилася ідея створити український дитячий колектив в Йорданії?

Гурт «UA kids» виник на основі двох гуртків: вокального і танцювального. Навесні 2016 року нас запросили взяти участь у міжнародному фестивалі «Джадара», що знаходиться у місті Ум Кейс.  Постало питання: з яким ім’ям ми будемо представляти Україну. Тоді Посол України в Йорданії Сергій Пасько запропонував об’єднати дві групи під однією назвою.  Із запропонованих варіантів серед громади були назви: «Калина», «Україна» та інші. Я, в свою чергу, будучи керівником вокального гурту, запропонувала назву «UA kids», яка, на мою думку, є сучасною і зрозумілою для міжнародної спільноти. Відтоді гурт «UA kids» набув популярності і став візитною карткою нашого культурного центру «Українська Хата в Йорданії». Ми брали участь у дипломатичних ярмарках, заходах, присвячених національним святам України. Учасники гурту, а також керівники отримали подяки від Її Високості принцеси Мажда Аль Раад, а також від Посольства України в Йорданії.

GU: Як  відбувається відбір діточок? Чи учасником гурту може стати будь-хто з бажаючих? 

Для того, щоб стати учасником групи, треба  пройти пробне заняття, пройти прослуховування і систематично відвідувати заняття. Важливий критерій – наявність музичного слуху. Зазвичай діти швидко вчаться.

GU: Як підбираєте репертуар? Чи переважають все ж таки пісні українською мовою?

Гурт «UA kids» має вокальний та танцювальний напрям, тому з дітьми працюють два вчителі. Постановкою танців займається талановитий український хореограф Ігор Пуш. Постановкою вокальних номерів займаюся я.  Підбираємо популярні українські пісні та народні танці. У піснях переважає українська мова. Адже ми популяризуємо українську культуру.

Українська мова у піснях має дуже сильний навчальний ефект. Як для дітей, так і їхніх батьків). Ми також перекладаємо українські пісні на арабську мову, щоб донести місцевому населенню глибокий зміст української пісні. Англійською та арабською також співаємо.

Зараз діти мають змогу співати авторські пісні, на слова Вікторії Бричкової-Абу Кадумта музику Ольги Завидняк. У дитячому репертуарі  такі авторські пісні як: «Моя мама», «Наша хата», «Братик і сестричка».

Читати за темою: Українські військові зустрілись з українцями Йорданії

Костюмами для наших дітей займається рукодільниця та активістка Тетяна Сонец. Багато внесків роблять самі батьки учасників. Замовляють вишиванки та віночки.

GU: А складності, у Вас як у керівника гурту, виникають  часто?

Складнощі виникають перед концертами, тому що це велика відповідальність. Іноді підводить техніка. Іноді діти перевтомлюються. А працювати доводиться багато! Але більшість дітей трудолюбиві і справляються з поставленими завданнями, вони спроможні зібратися і показати найкращі результати.

GU: Ви – викладач, композитор, співачка працюєте з натхненням, віддаєте себе улюбленій справі. А як мотивуєте діток?

Дякую за теплі слова! Спів – це музика душі. Я займаюся вокалом з дитинства. Неодноразово брала участь у різноманітних співочих конкурсах та займала призові місця. Тому знаю як важливо для кожного учасника  відчути себе маленькою зірочкою. Кожне заняття – це чарівна подорож у світ музики. Репертуар також має велике значення, допомагає мотивувати учасників. Але найсильніша мотивація –  виступи! Діти обожнюють виступати і готові наполегливо працювати, щоб досягти хороших результатів!

GU: Які у колективу плани на майбутнє?

Регулярні звітні концерти, запис авторських пісень на студії звукозапису. Плануємо брати участь у міжнародних фестивалях, співочих конкурсах. GU

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.