Global Ukraine

Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

31

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 10.07 по 16.07 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: відносин зі Сполученими Штатами, розширення кооперації з НАТО, надзвичайно смачної кухні та авіапроколів.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: «па-па» Росія, смерть Блаженнішого Любомира та «терористичний напад» у Києві

Заокеанські перспективи

Резонанс викликала зустріч Петра Порошенка та Генерального секретаря НАТО у Києві. Пан Столтенберг був у столиці України спільно з Послами Північноатлантичної ради НАТО, які відзначали двадцяту річницю з часу підписання Особливого партнерства між НАТО та Україною.

Найбільш резонансний матеріал щодо цього візиту був опублікований на сайті www.npr.org із назвою «Україна поновлює зусилля щодо членства в НАТО попри заперечення Москви» (1985 пунктів резонансу).

Україна має намір почати переговори з НАТО щодо можливого членства в західному альянсі, тобто зробити те, що довгий час викликало російський гнів, пишуть автори матеріалу. Під час спільної прес-конференції з Порошенком в понеділок (10.07) Генеральний секретар НАТО також закликав Росію вивести свої війська з України та заявив, що альянс буде постачати обладнання для захисту України від кібератак, зазначає видання, додаючи, що 69% українців підтримують вступ до НАТО.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: суперечка в Twitter, Путін-об’єднавець та Нідерланди

Та ще більш резонансна заокеанська тема стосувалася нових коментарів з приводу нашумілих у січні 2017 року заяв щодо причетності України до виборів у США. Матеріали набирали по 13 та 14 тисяч пунктів резонансу на шпальтах провідних закордонних видань.

Публікації стосувалися коментаря заступника прес-секретаря Білого Дому Сарі Сандерс: «Якщо вам потрібен приклад проведення кампанії в координації з іншою державою або іноземним джерелом – шукайте його в Демократичному національному комітеті, який насправді координував опозиційні дії з українським посольством». Вважалося, що українська сторона вчиняла такі дії в якості подяки американцям за аналогічні кроки під час Євромайдану.

New York Times: смаколики по-українськи та фейл з Rуаnair

Одразу дві публікації з New York Times потрапили до списку найрезонансніших. «Зробіть Україну наступним пунктом призначення щодо їжі» пише оглядач Блеклі Треттенере з резонансом 2051 пункт.

У статті автор ділиться своїми враженнями від «несподівано казкового Львова, стиль бароко якого розбиває всі стигми конфліктної і воєнної пострадянської країни, як думає більшість» та «недооціненого золотоверхого Києва з грандіозними будівлями, багатими соборами».

Автора вразила різноманітна українська кухня, особливо банош, борщ, голубці, пампушки, алкогольні настоянки, вареники, млинці. А також традиції карпатського, гуцульського весілля.

«Ця безтурботна країна має деякі з найбільш мальовничих пейзажів, які я бачив, а також деякі з найбільш привабливих продуктів, які я мав приємність скуштувати», – йдеться у матеріалі.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: санкції проти Вконтакте, надзвичайний дизайн дому в Карпатах та напад на ЛГБТ парад

Інший матеріал мав опозиційну тональність та стосувався провалу переговорів з авіаперевізником Rуаnair. Окрім загальних фактів про перебіг переговорів, згадуються і МАУ Ігоря Коломойського. Автори натякають на те, що зусиллями саме цієї компанії переговори провалилися, а представник аеропорту «Бориспіль» не відразу надав коментарі.

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну за минулий тиждень. Матеріали, попри різну тональність інфоприводів, мали нейтральний стиль подачі. Пропаганда ж цікавилася в свою чергу навчаннями «Морський бриз» на узбережжі України. Очевидно, сусіди судять по собі, та й побоюються щоб на них не напали американські «зелені чоловічки». GU

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.