Global Ukraine

Іноземні ЗМІ про Україну: суперечка в Twitter, Путін-об’єднавець та Нідерланди

14

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які в останній тиждень травня набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: санкції проти Вконтакте, надзвичайний дизайн дому в Карпатах та напад на ЛГБТ парад

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: «версальської крадіжки», угоди про Асоціацію та «дивовижної» ролі Путіна для України.

Путін, Макрон та королева Анна

Зустріч новообраного французького президента Макрона та російського очільника Володимира Путіна в останній  понеділок травня прикувала до себе погляди усіх, хто цікавиться світовою політикою. Говорили політики про кризу на Донбасі, мирне вирішення, давали спільну прес-конференцію, під час якої Володимир Путін назвав королеву Анну, дочку київського князя Ярослава Мудрого, «русской».

Соціальні мережі вибухнули незадоволенням, але найбільш цікавою була сварка між аккаунтами у Твіттері України та Росії, про що і писало чимало світових ЗМІ, а матеріали мали високий показник резонансу: CNN (5831 пункт резонансу), Vox (4358 пунктів), Daily Mail (2284 пункти), thehill.com (2286 пунтів).

Читайте за темою: Королева Анна, Версальський палац та брехливі ЗМІ Росії: які висновки для України з зустрічі Путіна та Макрона?

Найбільше резонансу набрала публікація на gizmodo.com – 9646 пунктів. «Якщо Ви думаєте, що 2017 не може бути дивнішим, то гляньте як дві країни сперечаються в Twitter і використовують гіфки з Сімпсонів, щоб звинуватити одне одного», – пишуть автори замітки.

Обмін репліками, як видається, почався зранку, коли «Україна» твітнула «Росії» малюнок, з месседжем, що у 1051-му році, в час вінчання Анни Ярославни із королем Франції Генріхом Першим, на території майбутньої Москви стояв ліс. У відповідь «Росія» відповіла, що у той же час у Новгороді вже було збудовано величний храм Софії. В хід пішли меми з «Сімпсонів» та ілюстрування зі знаменитого британського серіалу «Шерлок», а до суперечки навіть російське МЗС підключилося.

Ратифікація Угоди про Асоціацію Нідерландами

«Нідерланди ратифікували угоду Україна-ЄС» пише euobserver. Матеріал набрав 1822 пункти резонансу. Голландський сенат схвалив ратифікацію Угоди про Асоціацію ЄС-Україна у вівторок (30 травня), в результаті політична сага, яка почалася понад рік тому, коли голландські виборці відкинули угоду на референдумі, дійшла кінця, пишуть автори матеріалу. Майже дві третини сенату проголосували за ратифікацію. Згадує видання й історію з референдумом та цитує президента Єврокомісії Юнкера, який привітав таке рішення.

Виняткова роль Володимира Путіна

«Як Путін несподівано об’єднав Україну?» пише Atlantic Council з резонансом 1254. Україна стала незалежною країною в 1991 році, але лише у 2014 році почала перетворюватися на повноцінну націю, пишуть автори. Це підтверджується і змінами у свідомості, і в національних кольорах, і навіть у мітці  «зроблено в Україні», а також тисячами добровольців, які служать в армії та АТО.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Євробачення в Україні: від вболівання за улюблених виконавців до витівки пранкера

Перші ознаки майбутнього національного пробудження були очевидні ще у 2004 році. Демографічні зрушення також грають важливу роль. З середини 2000-х років нове покоління, без особистого досвіду спільного радянського минулого, досягло зрілого віку. Гібридна війна Путіна є прямою загрозою існування української держави і кожен змушений вибрати одну із сторін. На подив Кремля, переважна більшість вибрала Україну, переконує видання.

Недавня заборона контрольованих Кремлем соціальних медіа також є важливим кроком на шляху до інформаційної незалежності України. Дійсно, українізація – це цікаве явище, але воно не вилікує недуги країни та не зробить населення багатшим. Проте загальний сенс ідентичності має важливе значення для згуртування будь-якого народу, чого вже давно не вистачає Україні, на думку авторів. В даний час країна має шанс на краще майбутнє.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: колишній сепаратист, Арка дружби та «гоніння на ветеранів»

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну. Щодо пропаганди, то тут найцікавішою була, мабуть, стаття на RT про прорив труби в Києві, що стає ще одним підтвердженням російської тактики: грати на українських невдачах та поширювати їх чим більше. В світлі цього, українські медіа мають зайняти принципово іншу позицію та врешті почати говорити про українські позитивні зрушення, а не лише про зраду та проблеми. GU

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Τα σχόλια είναι κλειστά, αλλά Trackbacks και Pingbacks είναι ανοιχτά.