Global Ukraine

Українець створив «Діснейленд» на даху

20

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українець в США Дмитро Шиляк зробив оригінальні інсталяції на даху свого гаража у штаті Мічиган, які приваблюють чимало туристів. Пана Шиляка не стало у 2015-му році, але його «Діснейленд» і досі є обов’язковим пунктом для туристів у Детройті. Про це повідомляє ukrainian.voanews.com.2E59E3BD-AEDC-47BA-BFCE-ADC5C0C7C293_w650_r0_s 8C1F58AF-3327-4403-8560-B3FCF4F5888A_cx0_cy2_cw0_w1023_r1_s

Дмитро Шиляк, іммігрант з України, прибув до США у 1950-х роках. Чоловік почав збирати конструкцію на своєму задньому дворі у 1980-х, після виходу на пенсію. Він присвятив цьому хобі десятки років, постійно додаючи нові елементи до колекції.

Читайте за темою: Українка створила дитячий майданчик для особливих дітей

Серед кольорових об’єктів є старі, нові, куплені, зроблені вручну. Вони нагромаджені на дахах двох з’єднаних між собою гаражів. До колекції входять пропелери, вентилятори, пластикові коні та масивний, зроблений вручну, реактивний літак. Вирізані з дерева чоловіки в уніформі розміщені під тим, що нагадує ракети, прикрашені різдвяними гірляндами.0734F133-3B5D-46EB-8AC3-A2D7B73B3858_w650_r0_s

Є на території й газетні вирізки з розповідями про «Діснейленд Гемтремка», як його називав сам пан Шиляк, колаж фотографій автора з його творінням, рами, дерев’яні об’єкти, як от Статуя Свободи, та солдати. Центральним елементом є карусель. У колекції переважають блакитний і жовтий кольори, а серед написів англійською мовою видніються слова «Україна», «УПА», «Бандера», «Слава Україні».

Читайте за темою: Українська школярка перемогла на Європейській математичній олімпіаді

Спочатку сусіди та міська влада виступали проти створення такого ексцентричного проекту, проте пізніше мер міста відзначив працю Шиляка. У 2006 році знаменитий фотограф Брюс Вебер фотографував модель Кейт Мос у цьому місці.

Коли автор помер у 2015-му, у віці 92 років, дім і конструкцію придбала місцева група Hatch Art. Зібравши кошти благодійників, компанія розпочала реставрацію. Hatch Art обіцяє зберегти надбання пана Шиляка, а також створити на місці програму для художників та галерею.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Τα σχόλια είναι κλειστά, αλλά Trackbacks και Pingbacks είναι ανοιχτά.