Бразилія

Історія імміграції українців до Бразилії нараховує вже більше 100 років. Нині кількість українців у Бразилії сягає п’ятсот тисяч осіб, 96,5% з яких вже народилися у Бразилії і проживають у штаті Парана, 85% українців живуть у сільській місцевості. Інша частина українців працює у промисловості, здебільшого меблевій та металообробній та зайнялася вільними професіями (адвокати, лікарі тощо).

Українські іммігранти докладають багато зусиль для збереження українських традицій в громаді (наприклад, культ Пресвятої Діви та спільне збереження ікон, які передаються по черзі з одного дому в інший), культурних особливостей фольклорного співу, танцю, писанкарства та вишивки. До сьогодні діють асоціації митців, ансамблі народного танцю, бандуристів.

У галузі освіти і науки найбільш вагомим для громади можна вважати прийняття Закону про право вивчення української мови в урядових школах, де навчаються діти українського походження. На сьогодні українська громада Бразилії, в основному, складається з бразильців українського походження 4-го і 5-го поколінь, які підтримують традиції української культури.

Українці в Бразилії
Українці в Бразилії

Бразилія

У Бразилії відбулась прем’єра фільму «Донбас»

Нещодавно в Інституті Морейра Салесс (ІМS) в Сан-Паулу відбулася бразильська прем’єра фільму «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці, який отримав приз за найкращу режисуру у конкурсі «Особливий погляд» на 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі. У фільмі показуються реалії російської окупації на Донбасі і механізми російської пропаганди,…
Читати далі...

Про Україну розповіли в ефірі радіо Сенату Національного Конгресу Бразилії

9 лютого програма «Парламенти світу» була присвячена економіці, культурі та історії України, зокрема, розвитку українського парламентаризму. Ефір програми про Україну, який тривав 7,31 хв., можна було почути одночасно на 20 радіостанціях різних штатів Бразилії, у тому числі на 10 станціях мережі Радіо сенату. Про це повідомляє прес-служба…
Читати далі...