Болгарія

Болгарія— індустріальна країна з розвиненим сільським господарством у Південно- Східній Європі, розташована в східній частині Балканського півострова.

Економіка країни заснована на видобутку металів, корисних копалин і переробці сировини. Одними з основних галузей економіки також є туризм і сфера послуг.

Болгарія є одним із засновників Організації Чорноморського економічного співробітництва  та Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), член міжнародних організацій ООН, ЄС, НАТО, ВООЗ.

За даними останнього перепису населення у Болгарії проживає 1,79 тис. етнічних українців. Українці є новою етнічною складовою у структурі болгарського суспільства. Місця проживання: Софія, Варна, Бургас, Плевен, Добрич.

Сьогодні в Болгарії функціонує 5 офіційно зареєстрованих товариств і об’єднань українців: фундація «Мати-Україна» (м. Софія), товариство «Чорномор’я» (м. Варна), товариство «Добруджа-Україна» (м. Добрич), товариство «Український Дім» (м. Сілістра), товариство «Україна» (м. Бургас).

У Софійському університеті ім. Климента Охридського на філологічному факультеті функціонує відділення україністики. Ведеться робота щодо відновлення роботи Української недільної школи при Посольстві України в РБ.

Українці Болгарії
Українці Болгарії

Українці в Бургасі
Українці в Бургасі

Болгарія

На Полтавщині на могилі болгарського царя побудують масштабний меморіал

На місці поховання болгарського царя Кана Кубрата створять масштабний меморіальний комплекс. Про це в рамках зустрічі голови ОДА із делегацією Посольства Республіки Болгарія в Україні повідомив Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Минчев, передає УНН. «Полтава та болгарське місто Велико-Тирново - це міста побратими які завжди допомагають і…
Читати далі...