Бельгія

На сьогодні в Бельгії за офіційними даними мешкає близько 2,5 тисяч осіб, які мають українське походження. Більшість із них проживає в м. Генк, м. Льєж та м. Брюссель. Вони відчувають нерозривний зв’язок з материнською мовою та українською культурою.

За 60 років перебування в Бельгії українські організації накопичили значний досвід громадської та мистецької діяльності, направленої на консолідацію культурної ідентичності, шляхом популяризації українського фольклору, української історії та мови, що сприяло збереженню їх національної і етнічної ідентичності.

Створений у 1945 році Український Допомоговий Комітет Бельгії мав 26 філій та 3 станиці, більш ніж 4 тисячі членів, близько 10 хорових колективів, а також театральні та хореографічні гуртки.

Бельгійсько-український хор ім. Тараса Шевченка, вокально-інструментальний гурт «Світанок» та «Явір» сприяють вихованню підростаючого покоління в українському дусі. Середнє та молодше покоління з гідністю продовжують українські традиції.

Після подій на Майдані Незалежності під час Революції Гідності українська громада активно займається культурною дипломатією, волонтерською діяльністю, а також організовують акції на підтримку політичних в’язнів України.

Euromaidan Brussels
Euromaidan Brussels

Promote Ukraine
Promote Ukraine

Українці в Бельгії
Українці в Бельгії

Бельгія

У Брюсселі вшанували пам’ять жертв Голодомору

Акція «Запалимо свічку пам’яті!» відбулася в Брюсселі за участі представників дипломатичних установ України, а також української громади, пише Укрінформ. В акції взяли участь кілька десятків людей, включаючи Посла України в Королівстві Бельгія Миколу Точицького та главу Місії України при НАТО Вадима Пристайка. Читайте за темою: У Бельгії відкрили…
Читати далі...

У Брюсселі  пройдуть Дні українського кіно

Другий український фестиваль кіно у бельгійській столиці, пройде 20-22 січня у найпрестижнішому Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, повідомляє Укрінформ. Фестиваль відкриє класична німа стрічка видатного українського кінорежисера Олександра Довженка «Земля» у живому супроводі українського етно-хаос гурту «ДахаБраха». «Земля» Олександра Довженка,…
Читати далі...