Бельгія

На сьогодні в Бельгії за офіційними даними мешкає близько 2,5 тисяч осіб, які мають українське походження. Більшість із них проживає в м. Генк, м. Льєж та м. Брюссель. Вони відчувають нерозривний зв’язок з материнською мовою та українською культурою.

За 60 років перебування в Бельгії українські організації накопичили значний досвід громадської та мистецької діяльності, направленої на консолідацію культурної ідентичності, шляхом популяризації українського фольклору, української історії та мови, що сприяло збереженню їх національної і етнічної ідентичності.

Створений у 1945 році Український Допомоговий Комітет Бельгії мав 26 філій та 3 станиці, більш ніж 4 тисячі членів, близько 10 хорових колективів, а також театральні та хореографічні гуртки.

Бельгійсько-український хор ім. Тараса Шевченка, вокально-інструментальний гурт «Світанок» та «Явір» сприяють вихованню підростаючого покоління в українському дусі. Середнє та молодше покоління з гідністю продовжують українські традиції.

Після подій на Майдані Незалежності під час Революції Гідності українська громада активно займається культурною дипломатією, волонтерською діяльністю, а також організовують акції на підтримку політичних в’язнів України.

Euromaidan Brussels
Euromaidan Brussels

Promote Ukraine
Promote Ukraine

Українці в Бельгії
Українці в Бельгії

Бельгія

У Бельгії відкрили виставку українського митця

У Брюсселі відкрили виставку сучасного українського художника Романа Мініна, повідомляє Укрінформ. Це - перша персональна експозиція молодого митця, яка відбувається у бельгійській столиці. На виставці представлено добре відому в Україні шахтарську тематику, в якій художник показує своєрідну антологію гірничого життя. Бельгійці та численні туристи…
Читати далі...

Святий Миколай мандрує до українських громад по всьому світу

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая. Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький…
Читати далі...

Стартував флешмоб Ше.Fest

Анна Яворська, представниця мережі Global Ukrainians, прийняла естафету Ше.Fest від Олександра Ратушняка. Пані Анна передає цю ініціативу Masha Yavorska, Inna Volyk, Viacheslav Dymarchuk та друзям із Global Ukraine, української громади Бельгії і всім друзям по всьому світу, хто любить і цінує творчість, послання та дух Тараса Шевченка! Щоб…
Читати далі...