Австралія

В Австралії проживає близько 38 тис. представників української діаспори. Перша українська громада Південної Австралії була заснована у травні 1949 року. Протягом кількох наступних років виникли громади в інших штатах.

Перше Об’єднання українців Австралії було утворене 10 червня 1950 року на першому загально-австралійському з’їзді українців.

На четвертому з’їзді у 1953 році був створений Союз Українських Організацій Австралії (СУОА), що до цього часу координує діяльність громад та інших українських організацій, представляє австралійських українців у їх відносинах з представниками української діаспори в інших країнах світу. Штаб-квартира СУОА знаходиться в Мельбурні – місті найбільшого зосередження українства Австралії. Головою СУОА є Стефан Романів.

На даний час до складу СУОА належать 22 організації закордонних українців.

Молодіжний рух поділяється на дві організації – Пласт і Спілка Української Молоді (СУМ). Обидві організації підтримують зв’язки з австралійськими і міжнародними молодіжними організаціями.

Активно розвивався в Австралії український жіночий рух, Союз Українок Австралії (СУА) діє з 1949 року.

Українська громада у Австралії активно займається популяризацією української культури: представляє Україну на дипломатичних ярмарках, святкують національні свята та популяризують українську культуру.

Ukrainians in Perth Western Australia
Ukrainians in Perth Western Australia

Ukrainians in Melbourne Australia
Ukrainians in Melbourne Australia

Українці в Австралії
Українці в Австралії

Українці в Брісбен
Українці в Брісбен

Ukrainians in Melbourne
Ukrainians in Melbourne

Українська громада Австралії
Українська громада Австралії

Фотогалерея
Фотогалерея

Ukrainians in Sydney
Ukrainians in Sydney

Австралія

Зустріч з Уляною Супрун відбудеться в Австралії

Зустріч з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун відбудеться 11 листопада в Українському центрі в Ессендоні. Захід організовують Association of Ukrainians in Victoria та Australian Federation of Ukrainian Organisations. Адреса заходу: Ukrainian Community Centre, 3-11 Russell St, Essendon.Читати за темою: Українці Австралії вимагають…
Читати далі...

Союз українок представив в Австралії національну кухню

Осередок Союзу українок австралійського штату Південна Австралія з великим успіхом представив українську кухню на мультикультурному проекті «Мандрівний стіл» (The Travelling Table 2018). Про це повідомляє Укрінформ. «Ми хотіли б, щоб люди знали, хто такі українці і які чудові традиції ми маємо, чи то в кулінарії, чи в одязі, чи у виробах з…
Читати далі...

В Австралії вимагали звільнити Сенцова

На показі фільму «Кіборги» в Австралії глядачі Австралії приєдналися до міжнародної акції з вимогою до Росії звільнити українського політичного в’язня Олега Сенцова, пише Укрінформ.«Мало хто знає, що війна Росії проти України створила категорію політичних в’язнів, таких як відомий кримський кінорежисер Олег Сенцов, який після окупації українського…
Читати далі...