Австралія

В Австралії проживає близько 38 тис. представників української діаспори. Перша українська громада Південної Австралії була заснована у травні 1949 року. Протягом кількох наступних років виникли громади в інших штатах.

Перше Об’єднання українців Австралії було утворене 10 червня 1950 року на першому загально-австралійському з’їзді українців.

На четвертому з’їзді у 1953 році був створений Союз Українських Організацій Австралії (СУОА), що до цього часу координує діяльність громад та інших українських організацій, представляє австралійських українців у їх відносинах з представниками української діаспори в інших країнах світу. Штаб-квартира СУОА знаходиться в Мельбурні – місті найбільшого зосередження українства Австралії. Головою СУОА є Стефан Романів.

На даний час до складу СУОА належать 22 організації закордонних українців.

Молодіжний рух поділяється на дві організації – Пласт і Спілка Української Молоді (СУМ). Обидві організації підтримують зв’язки з австралійськими і міжнародними молодіжними організаціями.

Активно розвивався в Австралії український жіночий рух, Союз Українок Австралії (СУА) діє з 1949 року.

Українська громада у Австралії активно займається популяризацією української культури: представляє Україну на дипломатичних ярмарках, святкують національні свята та популяризують українську культуру.

Ukrainians in Perth Western Australia
Ukrainians in Perth Western Australia

Ukrainians in Melbourne Australia
Ukrainians in Melbourne Australia

Українці в Австралії
Українці в Австралії

Українці в Брісбен
Українці в Брісбен

Ukrainians in Melbourne
Ukrainians in Melbourne

Українська громада Австралії
Українська громада Австралії

Фотогалерея
Фотогалерея

Ukrainians in Sydney
Ukrainians in Sydney

Австралія

В Австралії надрукували марку на честь українських емігрантів

Українське товариство колекціонерів Австралії у співпраці з австралійською поштою видало тематичну марку та конверт, присвячені 70-літтю поселення українців в Австралії. Про це повідомляє Укрінформ. «Зображення для марки та конверта було розроблене Українським товариством колекціонерів Австралії, яке вже неодноразово видавало пам’ятну продукцію на…
Читати далі...

В Австралії навчатимуть майстерності української вишивки

В австралійському Мельбурні (столиця штату Вікторія) розпочали роботу курси з навчання майстерності української вишивки. Про це повідомляється на сайті української католицької громади Австралії, Нової Зеландії та Океанії. «Дуже добре, що вдалося організувати такі курси, адже вишивка - це серце та душа української культури», - зауважив під час…
Читати далі...

Найшвидший в світі піаніст, який не цурається свого українського коріння, дасть концерт в Австралії

В одному з найкращих концертних залів Сіднея City Recital Hall 28 січня відбудеться концерт відомого композитора і піаніста українського походження Любомира Мельника. Про це повідомляє Sydney Morning Herald.  Музикант розробив оригінальний стиль гри на фортепіано – «безперервна музика», в основі якого і лежить дуже швидке виконання. Автор пропонує…
Читати далі...