У Туреччині пройшов майстер-клас ліпки з глини

341

У Посольстві України в Анкарі відбувся майстер-клас ліпки з керамічної глини, який провели митці-керамісти з України Іван Фізер та Олеся Дворак-Галік, що беруть участь у міжнародному симпозіумі. Про це повідомляє Укрінформ.

Читати за темою: Українська недільна школа тепер працюватиме в Туреччині «Нас запросив університет Хаджеттепе (Hacettepe Üniversitesi – ред.), який має кафедру декоративно-прикладного мистецтва, на керамічний симпозіум, який у них відбувається один раз на рік. Цього року, окрім нас з України, приїхали митці з Іспанії, Бразилії, США, Південної Кореї, Туреччини. Ми з радістю завітали до Посольства, аби поділитися своїми знаннями та вміннями», – розповіла Дворак-Галік.

Читати за темою: У Туреччині стартують заняття з української мови для дітей

Попри те, що нині не всі митці співвідносять себе з країною, звідки є вихідцями, майстри-керамісти переконані у необхідності трансформації українських «мотивів» у сучасне мистецтво. «Ми дотримуємося думки, що сучасний художник, митець, повинен через трансформації власні, нести культуру і традиції, орнаментику чи форму, чи якісь образи вкладати в свої роботи. Намагаємося переносити в свою роботу українські традиції», – пояснила мисткиня Дворак-Галік.

Присутні на майстер-класі навчилися поводження з керамічною глиною, виготовлення традиційних українських фігурок-свистунців з цього матеріалу.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.