Другий Cossack Art фестиваль відбувся в Афінах

441

Уже другий рік поспіль в Афінах проходять масштабні урочистості з відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України.

Гості заходів, представники української громади Греції, ЗМІ, грецьких культурних і ділових кіл та широкої громадськості, мають можливість ознайомитися з традиціями і звичаями українського народу.

14 жовтня 2018 року з ініціативи Клубу українок у Греції (НПО «Борисфен») за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці та організації Melissa Network у передмісті Афін, у парку імені Дімітріоса Зомопулоса муніципалітету Кіфісіа, відбувся Другий фестиваль Cossack Art за участі українських організацій м. Афіни: культурно-освітнього центру «Берегиня», центру підтримки та розвитку культурної спадщини «Трембіта», асоціації українців Греції «Український журавлиний край».

Читайте за темою: Україну представили на мультикультурному фестивалі в Греції

«Маю відзначити, що другий фестиваль «Cossack Art» пройшов на високому рівні. Команда Клубу українок Греції росте, набуває досвіду, професійності. Особисто мене порадували дві речі. Перше, це те що захід зібрав найчисленнішу аудиторію. І друге, те що ми отримуємо позитивні відгуки від греків. Адже це значить, що ми, сіга-сіга ( грецький вислів, «крок за кроком») досягаємо своєї мети. Українську культуру помічають та високо оцінюють. Звичайно, не останню роль тут грає гарна підготовка творчих колективів української громади м . Афіни, а також супер-професіонали гості з України», – розповідає Анна Маніаті, засновниця ресурсу Ουκρανόραμα – Ukranorama та Greece-Ukraine Business Hub.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь представники муніципальної Ради мерії Кіфісіа пані Сісі Папаспіру та пані Клеопатра Хадзопулу, та Посольства України в Грецькій Республіці пані Олена Маснева, які виступили з промовами та привітали присутніх зі святом.

Традиційно, фестиваль розпочався урочистою ходою всіх учасників. Усіх присутніх благословив молитвою за українську та грецьку землю протоієрей Хрістос Кір’якопулос (від Митрополії Кіфісіас) та отець Андрій Твердохліб (УГКЦ в Афінах).

Читайте за темою: 120 дітей з України відпочили у Північній Греції

Цього року заходи фестивалю Cossak Art включали різнопланову концертну програму за участі артистів з України: тріо «Сад пісень» м. Харків, відомої української бандуристки, співачки, композитора, учасниці конкурсу Х-фактор Марини Круть. Під барабанний дріб Anasa Cultural Centre Школа бойового гопака (м.Варшава), при Міжнародній Федерації Бойового гопака (засновник  Володимир Пилат) презентувала техніку українського бойового мистецтва.

Із традиційними грецькими танцями виступили хореографічні колективи мерії Кіфісіас та Критського товариства району Врілісіа.

На фестивалі також була представлена виставка робіт учнів Чернівецької гімназії номер 5 на тему «Життя козацьке», виставка творів українських майстринь. Звичайно, частування українськими стравами не залишило нікого байдужим.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.