Американські та українські бандуристи зіграли спільний концерт

2 297

22 жовтня у Києві відбувся концерт, якого чекали кілька поколінь музикантів. На сцені драматичного театру імені Франка виступили разом бандуристи з України і з Америки.

Два уславлених професійних колективи – Національна капела бандуристів імені Григорія Майбороди і Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка з Північної Америки – беруть початок з одного джерела. Це Київський кобзарський хор, створений в далекому 1918 році. Після Другої світової війни долі учасників хору розійшлись. Частина залишилася в Україні й зберігала кобзарські традиції під гнітом ідеологічних переслідувань. Друга частина первісного колективу емігрувала до США і Канади і плекала кобзарське мистецтво на чужині. Тепер вони вперше зустрілися на одній сцені.

Читайте за темою: У США голодуватимуть один день на підтримку Сенцова

Сотня дужих чоловічих голосів, акомпануючи собі на бандурах та кобзах, співають народні пісні, повстанські балади, церковні твори. Це історичний концерт: на одній сцені вперше зійшлися два славнозвісних колективи. Обидва – гілки одного дерева, спадкоємці створеної сто років тому Київської капели бандуристів, долю яких розділила Друга світова війна.

Національна капела бандуристів імені Майбороди поновила свою діяльність у Києві 1946-го року. Тоді ж таки, після війни, мистецтво бандури пустило своє коріння й на іншому континенті – у Нью-Йорку, Детройті, Торонто, куди емігрували учасники первісного київського колективу.

Читайте за темою: У США пуерториканець вчить дітей танцювати українські народні танці

Варто зазначити, що що 100-річчя першого професійного кобзарського хору Національний банк випустив срібну монету. З одного боку – американська капела, з другого – українська національна. Обидві зуміли зберегти свою ідентичність. Одна – в умовах чужини. Друга – під гнітом ідеологічних переслідувань та репресій.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.