У Чехії відкрили відновлений пам’ятник українським воїнам

64

У чеському місті Ліберець урочисто відкрили відновлений Україною пам’ятник воякам Української Галицької Армії (УГА).Про це поінформувала прес-служба української дипустанови у Чехії.

«У місті Ліберець (Чеська Республіка) на військовому цвинтарі Рупрехтіце відбулося урочисте відкриття відреставрованого пам’ятника воякам Гірської бригади Української Галицької Армії, які з 1920 по 1926 роки перебували в Ліберці у Таборі для інтернованих частин Української Галицької Армії», – йдеться у повідомленні.

У відкритті відреставрованої культурної композиції взяли участь Посол України Євген Перебийніс, гетьман Ліберецького краю Мартін Пута, мер Ліберія Тібор Баттіані, отець Іван Семотюк. Зокрема, хор греко-католицької церкви в Ліберці виконав українську повстанську пісню.

Читати за темою: Гурт «UA kids» взяв участь у дитячому фестивалі Йорданії

Під час заходу український дипломат наголосив, що відкриття цього пам’ятника – значна подія для всіх закордонних українців, адже Українська держава нарешті на належному рівні починає вшановувати пам’ять своїх героїв, дбати про свої святині за кордоном та поважати свою історію.

Читати за темою: 13-річний українець посів призове місце на всесвітньому конкурсі скрипалів в Італії

У вересні 2018 року, за фінансової підтримки Посольства України в Чеській Республіці, силами скульпторки Марії Вамберської за значного сприяння керівниці українського товариства Наталії Доценко та дослідників Ганни Величко та Сергія Перепічки, вдалося відновити оригінальні написи на пам’ятнику та списки похованих бійців.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.