Українське свято у Варшаві відвідали сотні гостей

598

26 серпня у Варшаві відбулося святкування Дня Незалежності України, у якому взяли участь сотні людей.

Свято Незалежності України. 100 років незалежності Польщі і 100 років державності України”, яке організували фонд “Наш вибір”, Об’єднання українців у Польщі, громадська ініціатива “Героям Майдану”, відбулося під патронатом посла України у Польщі Андрія Дещиці і мера Варшави Ганни Гронкевич-Вальц, пише Укрінформ.

Упродовж дня до опівночі у межах свята відбувалися концерти, зокрема виступали гурт українського традиційного співу “Горина”, співочо-танцювальний колектив “Ославяни”, акордеоніст Анджей Цеглярек, проводилися майстер-класи з українських танців, гри на корбовій лірі, виготовлення українських витинанок, з петриківського розпису, виставки, присвячені польсько-українському союзу 1920 року, а також фотографій “Гомера Гуцульщини” Параски Плитки-Горицвіт. Були показані документальний фільм “Слідами Вінценца” та фільм щодо проекту Ukrainer.

Під час свята відбулася дискусія на тему “100 років незалежності Польщі і державності України: сучасна перспектива” за участю визначних дослідників історії та польсько-українських відносин Ярослава Грицака, Ольги Гнатюк, Томаша Стриєка. Був також організований ярмарок українського рукоділля та української кухні.

Свято завершилося концертом відомого українського гурту Kozak System.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.