Українська громада Лотарингії активно просуває українську культуру у світі

191

Україна була представлена на Фестивалі «Свята  сливи Мірабель», яке відбулося 18-26 серпня 2018р. у Франції. Фестиваль заснований у 1947 році та бере свою назву від сливи мірабель, аличі, яка є символом Лотарингії.

На Фестиваль щороку приходять біля 80 тисяч гостей з усього світу, щоб подивитися культурну програму, придбати цікаві товари, послухати пісенні концерти. Під час фестивалю відбувся конкурс краси, де обрали Міс Мірабель.

У рамках івенту Асоціація Echanges Lorraine Ukraine (ELU) та Global Ukraine Foundation, за підтримки мерії міста Мец, мали власний стенд, де впродовж трьох днів відбулося чимало цікавого: мистецькі майстер-класи з плетіння українського віночка, виставка-продаж українських традиційних ремісничих виробів та дегустація українських солодощів, музично-танцювальне шоу.

За три дні Фестивалю український стенд побачило понад 30 тисяч людей, представників місцевих ЗМІ та туристів з інших країн світу.

«Під час Фестивалю ми представили як традиційні українські вироби, так і матеріали про сучасний розвиток нашої країни. До нас також завітали 3 королеви Фестивалю Мірабель, одна з них студентка Лотаринзького університету, одна – вчителька в школі (І місце), а третя працює в мерії містечка біля Мецу», – коментує Віолета Москалу, президент-засновник Асоціації Echanges Lorraine Ukraine та засновниця Global Ukraine Foundation.

Фінальною нотою стенду став концерт української групи Panivalkova на центральній площі Мецу, біля мерії і Собору Святого Стефана, одного із 10 найвідоміших соборів у Франції.

«Концерт пройшов дуже добре, публіка дуже гарно сприйняла український гурт, площа була переповнена, хоча це був понеділок, робочий день. Мерія міста Мец була в захопленні та висловила готовність запрошувати інші українські гурти. Загалом, це – дуже правильний кейс: інтегрувати зусилля в місцеві заходи  і там представляти українську культуру, адже на ці фестивалі уже є виділене фінансування. Наприклад,  Асоціація Echanges Lorraine Ukraine останні 10 років влітку організовувала одноденну українську ярмарку на площі в м. Меці власними зусиллями. А цьогоріч нам простіше було організувати триденний стенд в рамках Фестивалю, ніж одноденну ярмарку самостійно, адже мерія міста у всьому нам сприяла та допомагала. Тому закликаємо всіх проактивних українців закордоння, які розвивають власні проекти культурної дипломатії,  долучатися до схожих фестивалів у своїх країнах та представляти там Україну», – додає Віолета Москалу.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.