Українців закликають долучитися до «флешмобу» на сторінці FIFA та іноземних ЗМІ

1 088

7 липня Росія вилетіла із Чемпіонату світу з футболу, програвши Хорватії у серії післяматчевих пенальті. Після матчу чвертьфіналу, у якому Хорватія перемогла з рахунком 4:3, колишні футболісти київського «Динамо» хорвати Огнєн Вукоєвич та Домагой Віда записали відео. На ньому Віда вигукує «Слава Україні!», а Вукоєвич каже: «Ця перемога — за «Динамо» та за Україну!».

У ФІФА розцінили такі заяви як політичні та заявили про неприпустимість цього в межах Чемпіонату світу з футболу. Сам хорватський футболіст пояснив, що слова «Слава Україні» були «не політичним посланням, а подякою за підтримку». Проте ФІФА винесла попередження Віді «за неспортивну поведінку». А хорватська федерація виключила зі своєї делегації колишнього гравця «Динамо» Огнєна Вукоєвича.

Читайте за темою: Ще одна країна долучилася до бойкоту ЧС з футболу в РФ

«Ця історія зі «Слава Україні!» зараз перетворюється на досить небезпечну для нас штуку. Розголос і зусилля російської пропаганди вражають масштабами. Якщо ми не хочемо, щоб в уявленні обивателів світу ця фраза мала негативне забарвлення нам треба діяти. І діяти швидко. По суті йде масована атака на нашу ідентичність. Всі ті ЗМІ які визначили «Слава Україні!» як антиросійський лозунг повинні опублікувати спростування. Для цього ми мусимо написати сотні і тисячі листів на адресу цих ЗМІ з вимогою спростувати неправдиву інформацію», – пише на своїй сторінці активіст Олександр Снідалов.

Для цього можна написати листа до ЗМІ з вимогою спростування і поясненням, що «Слава Україні» має цілком нормальні аналоги для всіх країн і нації (електронні адреси та форми для листів – нижче) або написати відгуки на сторінках ЗМІ та ФІФА.

Адреси для листів:

The Sun – letters@the-sun.co.uk

The Nation – https://www.thenation.com/contact-us/

Eurasia Future – https://www.eurasiafuture.com/contact/

ESPN – http://www.espn.com/espn/news/story?page=espncscontact

The Independent – https://independentnews.zendesk.com/hc/en-us/requests/new

FIFA – https://www.fifa.com/contact

Посилання на сторінки у Facebook:

ФІФА

https://www.facebook.com/fifa/

https://www.facebook.com/fifaworldcup/

https://www.facebook.com/WorldCupRussia2018FIFA/

Independent

https://www.facebook.com/TheIndependentOnline/

https://www.facebook.com/TheIndependentSport/

The Sun

https://www.facebook.com/thesun/

https://www.facebook.com/TheSunFootball/

ESPN

https://www.facebook.com/ESPN/

The Nation

https://www.facebook.com/TheNationMagazine/

Eurasian Future

https://www.facebook.com/eurasiafuture/

Читайте за темою: Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту ЧС-2018

Зазначимо що українці уже почали активно дописувати на сторінці ФІФА у Facebook. Флешмоб розпочався 9 липня, і станом на 7 ранку 10 липня на сторінці федерації 147 тисяч поміток з найнижчою оцінкою в 1 бал з 5 максимальних. Зазначимо, що за 7 годин на сторінці з’явилося 20 тисяч нових найнижчих оцінок.

У коментарях українці пишуть «Glory to Ukraine!», «Slava Ukraini!», «Glory to Croatia!»  як підтримку висловленим гаслам хорватських футболістів.

Чимало про сучасність, історію та культуру України розповідають книги українських видавництв. З ними можна ознайомитися в Каталозі українських брендів.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.