Що робити туристам, які «застрягли» в аеропорту?

583

Нинішнє українське законодавство не прописує чітких взаємостосунків між туроператором і авіаперевізником чартерних рейсів. Тому ті дозволяють собі змінювати навіть аеропорти вильоту. До того ж, у таких випадках сам туроператор – безправний, переконаний Володимир Царук, директор «Центру розвитку туризму України», пише ZIK.

При укладанні угоди усі авіаперевізники дотримуються певних стандартів, які допускає повітряний кодекс щодо чартерних рейсів. «Протягом 24 годин перевізник може змінювати час вильоту, літак чи навіть аеропорт. Якщо ж туроператор не захоче заключати угоду із авіакомпанією на таких умовах, в Україні він просто не знайде альтернативи», – розповів Царук.

Читайте за темою: Туризм як козирна карта української економіки

Окрім того, він розповів: у випадку регулярних рейсів пасажири справді мають шанс отримати компенсацію за затримку вильоту. Якщо це відбулось з вини компанії, туристів навіть можуть безкоштовно поселити у готелі.

«Та якщо говорити про подібні зриви у чартерних рейсів, можемо подивитись, що буде через рік чи півроку. Та протягом останнього п‘ятиріччя, не пригадую, щоб хтось із туристів відсудив компенсацію», – зауважив він.

У свою чергу директор туристичного онлайн-порталу Юлія Челікпазу зазначила: якщо затримка сталась через авіаперевізника, пасажир має звертатись із вимогою про відшкодування до туроператора. Адже саме той виступає як агент авіакомпанії.

«Він має надати туроператору усі свої чеки та документи, що підтверджують харчування чи проживання в готелі за свій кошт. Той уже вирішуватиме цю проблему із авіаперевізником. Та, на жаль, у нас люди не йдуть в суд, а намагаються все це вирішити своїми силами: тиском на агента чи туроператора. Однак, насправді, це беззмістовно», – переконана Челікпазу.

Читайте за темою: Wizz Air відкриє рейси з Києва до трьох європейських столиць

До того ж, за її словами, постраждалі навіть не пишуть скарги у Службу захисту прав споживачів. Разом із тим, експерт розповіла: якщо рейс переноситься до іншого аеропорту, а пасажира не встигли повідомити про це, трансфер повинен забезпечувати саме туроператор.

Українські дизайнери стають все популярнішими серед світових селебрітіз. Обирайте українське, бо воно – найкраще.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.