Несподіваний сюрприз від Open World Learning на культурному шоу Міс Українська Канада: замість нагороди одній фіналістці призи отримали шість конкурсанток

991

Автори: Ірина Панська, Таміла Карпик

15 липня 2018 року у Торонто пройшло прекрасне свято української культури, краси і талантів – фінал конкурсу з 60-річною історією Miss Ukrainian Canada. Головна його ідея в тому, щоб представити українську культуру канадському суспільству. Титул Міс Українська Канада 2018 здобула Юлія Щербан з Альберти, родом із Дрогобича на Львівщині. Юля – наймолодша учасниця конкурсу і приклад впевненості, цілеспрямованості, наполегливості та людяності. Організатори заходу – подружжя Анни і Максима Купрєєвих та велика команда волонтерів.

Канадська громадська освітня організація O.W.L. Open World Learning Society мала за честь бути спонсором у номінації Miss Best Social Project, а засновник та ментор O.W.L.  Світлана Комінко — бути у складі журі.

За словами багатьох учасниць свята, саме можливість отримати грант для реалізації соціальної ініціативи і була основною метою їх участі в цьому культурному шоу. І дійсно,  визнання, стрічки та нагороди — це гарно, але нагода здійснити позитивні зміни в житті дітей у країні, звідки твоє коріння – це незрівнянно більше. Наприклад, Ірина Джумак ствердно сказала: “Робити добро насправді легко! Нам усім потрібно творити добро і допомагати іншим, не очікуючи нічого взамін, і тоді все повернеться сторицею”. 

Читайте за темою: Українці в Канаді зібрали 2 тонни допомоги для українських дітей-сиріт

Саме прагнення допомагати рідній країні — навіть за тисячі кілометрів — і вплинуло на рішення OWL-study підтримати не лише один проект — як планувалось, а — цілих три. OWL надасть по 1 тисячі доларів для підтримки таких ініціатив: проект киянки Ольги Шупти – допомога дитячому соціально-реабілітаційному Центру “Сонячне світло” (Київська область); проект тернополянки Ірини Джумак – підтримка навчально-реабілітаційного Центру для дітей з особливими потребами “Мозаїка” (м. Бровари); спільний проект Соломії Скорик, Анастасії Шмотолохи (м. Львів) та Уляни Библюк (м. Косів, Івано-Франківщина) – підтримка школи-інтернату для незрячих дітей у співпраці з Клубом Ротарі Львів Інтернешнл. Маріанна Совик зі Збаража на Тернопільщині, яка приїхала у Канаду на навчання саме через OWL-study, отримала від нас стипендію – 500 дол. Її проект присвячений фінансовій підтримці Збаразькій школі №2, яка є учасницею програми GoCamp (тут безкоштовно вчать дітей англійської) та має потребу в сучасному обладнанні.

Освітній партнер O.W.L. в Торонто,  член дирекції МОУГ “Четверта хвиля” Таміла Карпик пояснює таке рішення: “Переглядаючи відео про соціальні проекти, ми розуміли, що обрати когось одного буде складно. Усі ідеї були дуже зворушливими та дійсно варті уваги. Не вагаючись, вирішили надати підтримку більшій кількості ініціатив. Ми і надалі не лише допомагатимемо талановитій молоді відчиняти двері в освітні заклади Канади та інших країн, але й сприятимемо розвитку лідерських навичок та можливостям навчати нашу молодь розвивати громадські ініціативи та робити світ кращим.”

Читайте за темою: Таміла Карпик: «Риторика поділу українців на тих, хто виїхав, і тих, хто залишився, є деструктивною. Бо всі ми — органічне ціле»

Насправді, значна кількість учасниць проекту – це міжнародні студентки з України, колишні або теперішні. Було надзвичайно приємно зустрітися на святі зі студентками, які приїхали на навчання у Канаду через OWL і зараз здобувають освіту у вузах Торонто й займаються активною волонтерською діяльністю.

“Переконана, що Україну можна змінити ззовні саме завдяки перенесенню молодими людьми в Україну цінностей здорового суспільства, що стає можливим завдяки освітнім програмам та культурним проектам. Нам надзвичайно приємно було спостерігати за тим, як учасниці конкурсу горіли бажанням допомогти іншим та віддати частинку свого серця громаді в Канаді чи в Україні”, – ділиться враженнями Світлана Комінко.

Українці в Канаді кажуть: “Не чекай, що хтось зробить за тебе – візьми та зроби сам, запалюй своїми добрими ідеями інших!” І доводять свою позицію справами! Наприклад, O.W.L. майже щороку реалізовує гумантарні ініціативи за участю українських студентів та допомагає молоді вчитися в Канаді, тим самим збільшуючи шанси нового покоління на якісну освіту та щасливе майбутнє!

Ще в 2014 році OWL-study ініціювала програму “Молодь Майдану”, завдяки реалізації якої 15 українських підлітків безкоштовно відвідали Ванкувер! Цей проект тоді підтримав і Rotary Club of Burnaby (Канада). Сумісне творення добра продовжилося й в 2017 році, коли OWL-study кілька місяців проводив масштабний конкурс для української молоді “Видатні українці Канади”. Переможці (біля двох десятків студентів) два місяці безкоштовно вчилися та відпочивали у Ванкувері! “Ці проекти були підтримані й “Четвертою хвилею”- надійним партнером O.W.L. – каже Таміла Карпик. – Адже лише спільними зусиллями, у співпраці з різними небайдужими людьми та організаціями, можна зробити більше, ніж поодинці.”

Читайте за темою: Англійська для ІТ-спеціалістів — спеціальна програма від OWL

Між іншим, якщо ви також хочете здобути освіту в Канаді, але не знаєте, з чого розпочати, звертайтеся в цю позитивну організацію (owl-study.com)! Адже навчання можна почати й в січні, й в травні. Та на особистому досвіді переконатися, що Канада – це країна, яка не лише дає якісну освіту, але й вчить лідерським якостям, дає можливості робити більше добра заради своєї громади чи тут, чи в Україні.

WE OPEN THE WORLD NOT ONLY TO THE OPEN MINDS BUT TO THE OPEN HEARTS!

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.