Відомі польські діячі одягнули українські вишиванки

758

Культурні митці, актори та журналісти Польщі вбралися в традиційний український національний одяг у рамках культурного проекту “Краса єдності“, пише Укрінформ.

Проект має на меті показати близькість українського та польського народів, а його результатом мають стати фотовиставки відомих поляків в українських вишиванках у польських містах.

“Суть проекту – показати красу українського національного вбрання і популяризувати його на території в Польщі. Для цього ми запросили для участі у проекті 12 діячів культури, мистецтва, журналістів Польщі”, – повідомила ініціатор проекту, керівник варшавської фундації Український інформаційний центр (FUCI) Оксана Денисюк.

Фотосесії з героями розпочалися 1 червня і до цього часу вже відзнято сімох осіб. Учасники проекту йшли на певні випробування: жінки, наприклад, при відсутності кліматизації і 30-градусній спеці з радістю вдягали на себе по три спідниці й елементи верхнього одягу, що не було для них занадто комфортно.

Читайте за темою: Україну представили на мультикультурному фестивалі в Греції

Участь у проекті, зокрема, беруть відомий актор Даніель Ольбрихський,  директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, відомий літературний критик та журналіст Юстина Соболевська, поет і письменник Богдан Задура,  акторки Александра Возняк та Йоанна Яблчинська тощо.

Результатом фотосесій буде виставка, прем’єра якої відбудеться 10 вересня у Варшаві під час святкування Дня незалежності України. Крім того, буде надруковано календар. Денисюк наголошує, що проект не є комерційним і його метою не є заробляння грошей. Відтак, надруковані календарі не продаватимуться, а даруватимуться.

Нагадаємо, в Україні діє мистецький проект “Придбай ікону – врятуй життя” – мистецька акція київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, що має на меті підтримати діяльність Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Підтримати благодійний проект можна в Каталозі українських брендів.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.