Відбувся перший фестиваль «Полтавська Галушка 2018»

1 034

9 червня в Полтаві під гаслом «Галушки з усіх країв, єднаймося!» відбувся І міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Місце проведення дійства вибране не випадково: з Іванової гори відкривається краєвид на долину річки Ворскли та частину міста, поряд розташовані Свято-Успенський кафедральний собор та символ міста – Біла альтанка. На цій локації знаходиться пам’ятник галушці – символічний пам’ятний знак на честь традиційної для Полтавщини страви української кухні.

На початку 2000-х років подібні фестивалі відбувалися щороку, однак останнім часом свято не проводили. Тож організатори вирішили відродити традицію,  щоб популяризувати гастрономічний туризм Полтавщини, поєднавши унікальну автентичну кухню з історією, культурою та традиціями краю.

Читайте за темою: Українка робить одні з найкращих фото їжі в світі

Придумали і гасло фестивалю – «Галушки з усіх країв, єднаймося!», оскільки взяти участь у ньому запрошували усіх, хто має прізвище «Галушка». Правда, носіїв досить поширеного українського прізвища зареєструвалося не так і багато – близько тридцяти, однак вони були раді знайомству зі своїми однофамільцями, а за участь у дійстві отримали пам’ятні керамічні медалі й дипломи.

Полтавці та гості міста мали можливість не тільки скуштувати справжні полтавські галушки, а й зробити їх власноруч на майданчиках для майстер-класів.

Не залишилася без уваги й малеча – для неї працював дитячий майданчик з іграми та розвагами. А дорослі могли насолодитися виступами акторів Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя, танцювального колективу Полтавської обласної філармонії за участю танцюристів із Канади. Зі сцени лунали пісні самодіяльних фольклорних гуртів.

Під час фестивалю також відбулося урочисте погашення конверта «Брендова страва міста Полтава», який стане експонатом Полтавського краєзнавчого музею.

Якщо Ви дбаєте про своє  здоров’я, то якісні продукти від кооперативу «Фронт Мед» – те, що Вам підійде.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.