Українська спільнота  в Ірландії: інтерв’ю з Миколою Круциком

2 381

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби Українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України.

Громада в Ірландії – без перебільшення неймовірний приклад того, як спільними зусиллями можна добиватися усіх поставлених цілей. Секретами такого успіху ділиться з нами активіст громади, керівник організації «Асоціація українців в Республіці Ірландія» Микола Круцик.

 

GU: Пане Микола, розкажіть, чим займається Ваша організація?

«Асоціація українців в Республіці Ірландія» була заснована у 2008 році Олександром Яворським та однодумцями, які дуже багато зробили для розвитку Асоціації. Потім діяльність організації трохи притихла, і останні 4-5 років, під час Майдану, знову розпочалася її активність.

Українці в Ірландії зараз всі об’єднані: і громада, і посольство, і церква. Більше того, ми завдяки своїй акції «Об’єднані прапором» об’єднали цілий український світ за кордоном.

Акція стартувала у 2017 році завдяки Олегу Макею. Прапор об’їхав мало не всю Європу, приїхав до України і попав у Національний Музей України. Цього року ми знову розпочали акцію «Об’єднані прапором», щоб кожен українець за кордоном в Європі або інших континентах світу зміг приєднатись до акції. Розпочали акцію з двома прапорами, один – подорожує по Європі: Ірландія, Англія, Франція, з Португалії має стартувати до Іспанії, потім до Італії, Греції, Туреччини, Австрії, Швейцарії, Литви, Латвії, Польщі.

Читайте за темою: Єднання прапором: українців запрошують долучитися до флешмобу

Другий прапор розпочав свою подорож з Америки, потім Канада, Японія, Китай, Бразилія, Аргентина, Австралія та багато інших  – з усіх цих країн пишуть нам активісти, що хочуть долучитися до акції. Ми шоковані, самі не чекали такого резонансу.

В наших планах, і ми просимо дуже наших  українців з різних країн, приїхати до України 23 серпня на День Прапора, де буде багато наших воїнів і там провести великий флешмоб. До або після цього прапори мають попасти на війну, де їх підпишуть і відео зроблять наші хлопці.

Та найголовніше, що роблять українці в Ірландії, – доказують та підтверджують ірландцям, що таке Україна, як вона воює з Росією та як обороняє всю Європу. Ірландці нам дуже допомагають: і ліками, фінансами, і одяг, і речі військові. Вони завдяки українцям знають правду, що в нас відбувається, про війну на Сході.

GU: Ви розповідаєте, про єдність громади. А який «рецепт» Вашої спільної праці? Як це вдається?

Якщо говорити про дипломатичні установи, то в Ірландії є Олена Шолопут, тимчасово повірена у справах, та консул Соколовська Ірина. Це люди, які присутні на всіх заходах, у всіх ініціативах. Це – те, що варто оцінити, поважати. Дай Боже, щоб у всіх країнах були такі дипломатичні представники. Минулий Посол був слабшим, менш активним. Та ми громадою писали петицію і добилися зміни Посла.

Крім того, Отець Василь – українська церква в Дубліні, він також присутній майже  на всіх заходах. Якщо говорити цифрами, то спільними зусиллями за 2017 рік, приблизно ми зібрали 11.5 тис євро і 6 тон речей, можливо більше. Це є багато для невеликої Ірландії, і де всіх українців близько 4-х тисяч. І ми будемо працювати і надалі.

Читайте за темою: Українка отримала відзнаку від Конгресу США

А рецепт простий – нам просто боляче те, що відбувається в Україні. Маємо гордість за Україну, за нашу націю, незалежно від місця проживання, тому тримаємося разом. В нас багато активістів по всій Ірландії. Навіть маємо запорізьких козаків, які виступають постійно, показують бойове мистецтво, трюки з конем, розповідають про наше козацтво.

GU: Що б Ви могли порадити тим громадам, де є певні труднощі у співпраці?

Так, є деякі непорозуміння. В Португалії, наприклад. Я би дуже хотів їх попросити – щоб вони порозумілися, взялися за руки. Ми не можемо роз’єднуватися. Це – наша робота, ми ж українці. Ми мусимо бути разом.

Закордонні українці не відповідають на образи, вони просто роблять, надсилають допомогу, їздять на фронт. Наприклад, наші волонтери з Ірландії були майже у всіх гарячих точках на Сході – Авдіївка, Станиця Луганська, Зайцево, Дебальцево, Шахта Бутівка. Тому зараз немає часу на сварки, а є час на постійну роботу.

GU: Яка Ваша точка зору на події, що відбуваються в Україні?

Є певне невдоволення діями влади та їхнім зволіканням. Так, є багато проблем в Україні, які потрібно вирішувати, але це – не виправдання. На Донбасі стоять наші хлопці, і їх шкода. Ми мусимо зупинити агресора, і це зараз робиться завдяки нашим патріотам.

Тому велика подяка нашим добровольцям, яких ніхто не забезпечує, крім волонтерів. В нас є Сергій в громаді, батько 4-х дітей, але він покинув все і поїхав на Схід воювати. Нікому не казав, що їде на фронт, тільки відповідав: «Це моє особисте рішення».

Також велика подяка усім волонтерам, які щоденно допомагають нашому війську, дітям, хворим. Подяка «Янголам Милосердя», пані Валентині, Олі з Німеччини, те що вони роблять – титанічна праця. Ми українці зараз маємо бути сильні і бути разом, і лише тоді ми переможемо ворога.

Слава Україні! Слава Нації! GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.