Український студент Олег Дрейман таки поїде на конференцію розробників Apple WWDC 2018

3 049

Тиждень тому інтернет-простір просто вразила історія талановитого українського студента з Харкова, Олега Дреймана, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple, та поїздку на конференцію розробників WWDC 2018, однак не мав можливості здійснити подорож через відмову у візі.

Олег подавався на візу двічі і отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування. Кожна спроба коштувала Дрейману близько $160 і понад тиждень очікування. Перша співбесіда в посольстві була 7 травня, друга – 16 травня.

Олег Дрейман вчиться на кафедрі програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Цьогоріч за свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple. Стипендіатам – талановитим студентам в галузі точних наук компанія надає квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в програмі розробників Apple на рік. Всього Apple видає не більш ніж 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України цього року.

Історія Олега, досить швидко отримала розголос і завдяки зусиллям громадських організацій, посадовців та дипустанов, завершилась на користь студента.

Global Ukraine News вдалось поспілкуватись із Олегом та дізнатись усі деталі з перших вуст.

GU: Олеже, вітаємо тебе з перемогою та отриманою стипендією від Apple. Розкажи, будь ласка, про себе?

Я — студент Харківського Національного Університету Радіоелектроніки. Своє покликання знайшов у створенні iOS-додатків — я завжди дуже прихильно ставився до компанії Apple, тому прогнозовано ці дві пристрасті (програмування і Apple) поєдналися в одну. Я намагаюся бути активним членом спільноти розробників — беру участь в дискусіях, працюю над відкритими проектами, пишу статті у свій блог (посилання на https://medium.com/anysuggestion ). У Харкові окрім навчання активно займаюсь волонтерською діяльністю — вже майже два роки я є одним із організаторів некомерційного музичного проекту Sofar Sounds Kharkiv (посилання на https://www.facebook.com/SofarSoundsKharkiv/ ). Цього місяця відбудеться наш вже п’ятнадцятий концерт.

GU: Олеже, з чого почались твої «пригоди» останніх тижнів?

Вся ця історія — це історія про дивовижні події, про які ще декілька місяців тому я не міг би і подумати. Почалося все з омріяної перемоги у щорічному конкурсі від Apple — 350 найкращих студентів зі всього світу отримують квиток на конференцію WWDC (Apple’s Worldwide Developers Conference) та проживання під час події. Цього року я вклав у свою конкурсну роботу всі свої сили, та перемога все одно стала для мене неймовірно приємною несподіванкою. Кожен, хто хоча б якось задіяний до розробки від Apple, одразу зрозуміє, наскільки це досягнення було для мене важливим. Документи на візу відправив майже одразу після отримання результатів (наприкінці квітня). Чесно кажучи, спочатку я наївно вважав, що ніяких проблем у мене з отриманням візи не виникне (врешті-решт, мене запрошує сама Apple) — і навіть після першої відмови здавалося, що це якась помилка. Та на жаль все це виявилося значно складніше.

Читати за темою: Українські дипломати перемогли у футбольному турнірі

GU: Після двох спроб отримати таку бажану візу, чи сподівався ти на такий фінал історії?

Чесно кажучи — звичайно ж ні. Після другої відмови руки опустилися майже повністю. З одного боку я розумів, що треба продовжувати боротися за свою мрію, з іншого — було велике бажання змиритися і залишити все це позаду. Я впевнений, що без тієї моральної підтримки, яку я отримував, я б навіть не наважився на третю спробу. Після публікації зі мною зв’язалися люди, які мені дуже допомогли. Я хотів би висловити величезну подяку фонду Global Ukraine та особисто Віолеті Москалу, адміністрації мера Львова Андрія Садового, Міністерству закордонних справ України та Аграрній Партії України – саме вони допомогли цьому статися.

GU: Який твій настрій перед поїздкою та які мрії та плани на майбутнє?

Як не дивно, перед поїздкою зараз відчуваю себе дуже спокійно — можливо, після того, через що довелося пройти, всі інші можливі проблеми здаються дрібницями. А мрії зараз відійшли на другий план — зараз мені лише хочеться нарешті потрапити на конференцію та отримати від неї максимум емоцій та досвіду.

Читати за темою: У центрі Нью-Йорка пройшла акція за звільнення Олега Сенцова

Вже 1 червня Олег Дреймен вирушає на омріяний WWDC 2018, який проходитиме з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також очікується низка апаратних новинок.

Global Ukraine News залишається на зв’язку з Олегом та буде в реальному режимі розповідати про його пригоди у США. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.