Українську громаду Греції запрошують на День вишиванки

974

З давніх часів, вишивка була важливою частиною культури різних націй. Вишивка традиційного українського одягу поєднує в собі красу, прикрасу, міфи, обереги – цілий світ їх власників.

Другий рік поспіль Клуб українок у Греції (НПО «Борисфен») за підтримки Melissa Network організовує святкування Дня вишиванка в Афінах. У цьому році, завдяки Товариству греко-української дружби «Фарос», відвідувачам покажуть українські традиції й на півострові Пелопоннес, у місті Патри та Катаколо.

Читайте за темою: Українська громада Греції долучилася до передріздвяних благодійних ярмарків

Загалом, заходи до Дня вишиванки відбудуться з 17 по 22 травня, серед них:

  • Виставка «У вишивках легенди не забуті» представлятиме українські народні строї Тернопільщини з приватної колекції знаної колекціонерки Віри Матковської (http://www.matkovska.com ), а також колекцію ляльок-мотанок майстрині народної творчості Людмили Павлової;
  • Благодійний показ моди в етно-стилі від українських дизайнерок Оксани Полонець (TM OKSANA POLONETS) та Марії Антоняк (TM TkaneVbrane);
  • Майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки;
  • Презентація проекту «Народжені у вишиванках»;
  • Фото флеш-моб;
  • Народне гуляння ;
  • Семінар на тему «Як перетворити хобі на справу життя»;
  • Круглий стіл – обговорення на тему «Роль ГО у збереженні культурної спадщини» за участі громадських організацій різних країн.

Слід відзначити, що заходи на Пелопоннесі мають благодійну мету, а саме підтримку українського БФ «Я майбутнє України» у лікуванні дітей з онкологічними захворюваннями.

Оксана Полонець – успішна українська дизайнерка, бренд якої стрімко знайшов визнання не тільки в Україні, а й за її межами.  Її роботи – це одяг в українському стилі – від повсякденного до весільного, а головний меседж дизайнера – підкреслити, що український національний одяг може бути стильним, вишуканим на будь-яку пору року та випадок життя.

Марія Антоняк засновник і автор бренду «ТканеВбране» («TkaneVbrane»), працює в галузі традиційного та експериментального текстилю, народного костюма, живопису. Учасниця всеукраїнських виставок, міжнародних мистецьких пленерів, фестивалів, арт-координатор проекту «територія натхнення» в рамках Європейського гранту «Креативна Європа».

Віра Матковська – відома на Тернопільщині і за її межами шанувальниця вишивки, колекціонерка національного вбрання.  Дбаючи про збереження українських традицій, Віра Матковська зібрала понад 1500 пам’яток майже з кожного села Борщівського району Тернопільської області. Унікальні архаїчні орнаменти та техніки, якими вони вишиті (деякі з них на сьогодні вже втрачені) надають колекції виняткову історичну та мистецьку цінність.

Людмила Павлова – заслужена майстриня народної творчості України. За фахом фармацевт, але за покликом – етнограф. Більше 10 років пані Людмила відтворює українське автентичне вбрання в мініатюрі. Її ляльки-мотанки – це не тільки красивий оберіг, але й історія конкретного регіону України. «Лемкиня» стала кращою на конкурсі, який проводив музей Івана Гончара. А лялька-гуцулочка представлена в експозиції Державного музею іграшки як найкраща.

Спонсори заходу: консалтингова компанія «Ваш центр» та туристична компанія Esperia Travel.

Більше інформації тут.

Українські дизайнери стають все популярнішими серед світових селебрітіз. Обирайте українське, бо воно – найкраще.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.