Україна в південнокорейських ЗМІ: квітень 2018 року

1 093

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У цій розвідці розглядається квітневий імідж України, що сформувався в медійному просторі трьох впливових видань Республіки Корея. За досліджуваний період видання “Донґа Ільбо” виявилося лідером за кількістю статей з інформацією про нашу державу – на зазначений часопис припадає 6 матеріалів. По чотири публікації було виявлено в щоденниках “Чосон Ільбо” і “Джунґан Ільбо”. Нижче подається розподіл новин за рубриками.

Як і очікувалося, із закінченням спортивних змагань у корейському Пхенчані увага до “Спорту” з боку аналізованих щоденників різко впала, а на перше місце за кількістю новин знов вийшла рубрика “Міжнародні відносини”. Поясненням цьому може слугувати зростання інтересу до теми Північної Кореї та її ядерного арсеналу. Сентимент публікацій був абсолютно нейтральним, тож перейдемо безпосередньо до основного змісту публікацій.

Отже, досить часто в аналізованій пресі можна було знайти спекуляції на тему, за яким саме сценарієм відбуватиметься ймовірна денуклеаризація Північної Кореї – “українським”, “лівійським” тощо. Деякі спеціалісти прогнозують, що у випадку з комуністичним режимом йтиметься про суми втричі або навіть в п’ять разів вищі за ті, що свого часу було витрачено світовою спільнотою на демонтаж ядерної зброї в нашій державі. До слова, окремі аналітики принагідно зазначають, що “якби Україна не відмовилася від ядерного арсеналу, Росія не анексувала б Крим у 2014 році”. За свідченнями іншого корейського дослідника, КНДР, поза сумнівом, зробила висновки із цього сумного досвіду.

Окрім того, пишуть про інспекцію Сі Цзіньпіном ВМС КНР у Південнокитайському морі і оглядини головою держави авіаносця “Ляонін”, який був придбаний в Україні та добудований в Китаї.

Не оминули увагою й олігарха Віктора Пінчука, який, за інформацією New York Times, у 2015 році зробив внесок у фонд Трампа як винагороду за виступ американця через відеозв’язок на конференції в Києві. Також знову пишуть про Пола Манафорта, якого спеціальний прокурор Мюллер підозрює в різних оборудках з коштами, отриманими від Януковича. Є згадка про “Корейсько-український економічний форум”, що проходив в Кореї.

Читайте за темою: Південнокорейська преса про Україну: березень 2018 року

У новинах галузі спорту згадують про досягнення української фехтувальниці Ольги Харлан. В статті, яка належить до категорії “Культура”, зазначається про показ стрічки Сергія Лозниці “Донбас” на 71-му Каннському кінофестивалі.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Таким чином, на формування образу нашої держави в південнокорейській пресі в квітні вплинули, головним чином, новини категорії “Міжнародні відносини”.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.