Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка»

142

9 червня 2018 року о 12 год. у місті Полтава на території Іванової Гори розпочнеться Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка» – свято, яке об’єднує гастрономічні смаки українців  і власників прізвища Галушка!

Справжнім брендом Полтавщини, гастрономічним символом міста та характерною ознакою національної кухні є автентична страва  «полтавська галушка».

Метою Фестивалю є популяризація гастрономічного туризму Полтавщини через унікальну автентичну кухню у поєднанні з історією, культурою та традиціями краю.

Завдання  Фестивалю – познайомити полтавців та гостей міста з давніми та сучасними рецептами приготування полтавської галушки, від рецептів 18 століття до авторської кухні.

Цьогорічним слоганом свята є «Галушки з усіх країв, єднаймося», оскільки участь у Фестивалі підтвердили Галушки з різних куточків світу: Фінляндії, Канади, Німеччини, Болгарії, Білорусі, Італії та інших країн.

Програмою свята передбачено не лише смакування та частування брендовою стравою Полтавщини, а і єднання в одному місці і в один час гостей свята, які носять прізвище Галушка та на яких чекає оригінальне віншування і частування.

Читати за темою: В Угорщині провели флешмоб до Дня вишиванки

Програмою передбачена присяга на вірність галушці та вручення вірчих грамот усім гостям з прізвищем Галушка. Крім того магічна сила Іванової гори допоможе реалізувати задум організаторів у створенні  Найбільшого хору Галушкарів і виконати разом пісню «Ой галушечки, галушки».

Саме гості з прізвищем Галушка будуть почесними журі,  які оцінять на смак та креативність брендову страву Полтавщини від кращих рестораторів міста.

На гостину до Полтавської галушки прибудуть родичі ближні і дальні: грузинський хінкалі, узбецькі манти, китайські цзяоцзи.

Особливістю свята стане дійство «Весілля львівських дріжджів та полтавського борошна», звісно, що з народженням крихітки Галушечки.

Полтавці, полтавки та гості свята зможуть не лише придбати  брендову страву, а й взяти участь у майстер-класі від знаного в місті Степана Галушки (Комора – перша галушкова мануфактура).

На території Іванової гори будуть задіяні різні локації:

  • продаж галушок від рестораторів міста;
  • частування від крафтових виробників;
  • концертна програма з конкурсами та розвагами на головній сцені;
  • дійство на території Музею-садиби І.П. Котляревського;
  • містечко майстрів;
  • чайна церемонія від китайських родичів Галушки;
  • частування втаємниченою стравою з Велетенського казана;
  • дитячий майданчик, родзинкою якого є прадавні розваги маленьких українців (від кози-дерези до подоляночки).

Особливим гостем Долини легенд стане веселий і химерний козак-характерник Сашко Лірник.

Під час Фестивалю відбудеться непересічна подія – спецпогашення маркованого конверту «Брендова страва – місто Полтава». І вже під час фестивалю гості зможуть надіслати вітання в різні куточки України і світу.

Стильні українські вишиванки – це поєднання етнічних традицій, автентичності та сучасності. У Каталозі українських брендів Ви знайдете чимало сучасних, стильних вишитих сорочок та суконь від провідних українських дизайнерів.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.