Французький університет запрошує українських студентів на навчання

805

За даними статистичної служби Eurostat, понад 10 тисяч українців проживають у Франції. Дехто їде до Франції у пошуках роботи, багато молоді потрапляє через навчальні програми та студентські обміни між французькими та українськими університетами.

Про можливості навчання у Франції для українських студентів ми поспілкувалися з представниками Міжнародного офісу Université Paris-Est Créteil Наталією Галасою та Катериною Бойдою.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Дмитром Атаманюком

GU: Розкажіть, будь ласка, трохи про себе. Як Ви переїхали до Франції?

Наталя Галаса: Моє перше знайомство з Францією відбулось взимку 2014 року в рамках програми обміну між Чернівецьким національним університетом та Лотаринзьким університетом (м. Мец). Будучи студенткою ЧНУ за напрямком «Французька мова та література», я взяла участь у відборі на навчання у Франції та, разом із трьома однокурсницями, була прийнята на другий семестр магістратури «Лінгвістичні науки та дидактика іноземних мов» у Меці.

Після завершення програми я поїхала в Україну, щоб захистити магістерську роботу. Потім повернулась у Францію, оскільки вирішила отримати тут другу вищу освіту.

GU: Яким був Ваш професійний шлях до початку роботи в університеті?

Наталя Галаса: Так як я завжди мріяла здобути диплом одного з університетів Сорбонни, мою увагу привернула спеціальність «Комунікація та управління людськими ресурсами (HR в Університеті Париж 13. Особлива увага у Франції приділяється практичному застосуванню знань та навичок ще під час навчання. Відтак, протягом 2-річної магістратури я мала змогу пройти стажування у двох відомих європейських компаніях у Парижі, що в сумі дало 1 рік професійного стажу на момент отримання диплому.

Після закінчення навчання я хотіла розпочати свою професійну діяльність у міжнародному середовищі, і мені це вдалося в Університеті Париж-Схід (UPEC: Université Paris-Est Créteil). Тут, на факультеті Точних наук та Технологій, я відповідаю за адміністрацію магістерської програми «Оптика, Зображення, Бачення, Мультимедіа: міжнародна Біометрія» та за прийом і підтримку студентів, що приїжджають в рамках міжнародних обмінів.

GU: Чи багато українців навчається або працює в Університеті? З якими українськими вишами Ваш університет має найбільш розвинену співпрацю в рамках академічної мобільності?

Université Paris-Est Créteil – французький державний університет, один із 13 паризьких університетів, заснованих після травневих подій 1968 року. Університет складається з 7 факультетів, 4 інститутів, 3 вищих шкіл, 32 науково-дослідних лабораторій та обсерваторії. Близько 1700 викладачів та дослідників навчають понад 32 тисячі студентів, а 950 осіб адміністративного та технічного персоналу забезпечують належне функціонування закладу. Окрім того, понад 3 тис. працівників державних та приватних організацій проводять пари, на яких через власний досвід подають матеріал у руслі актуальних практик європейських та міжнародних компаній.

Читайте за темою: Українська недільна школа у Франції

За такої великої чисельності працівників важко вивести чітку статистику щодо кількості французького чи іноземного персоналу в університеті. Зокрема, у нашій програмі ми співпрацюємо з двома українськими викладачами, спеціалістами в галузі біометрії та менеджменту.

Університет UPEC щорічно приймає 3000 іноземних студентів та підтримує партнерство з понад 300 вузами. На сьогодні, заклад тісно співпрацює з трьома українськими вишами: Києво-Могилянською академією, Київським національним торговельно-економічним університетом та Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Кожного року до нас приїжджають декілька українських студентів, що отримують міжнародну освіту і набираються європейського досвіду. Та нам як представникам з України хотілося б збільшити кількість співвітчизників у нашому закладі, зокрема, на тих сучасних магістерських програмах, в галузі яких зараз спостерігається найбільший попит. Тим паче, умови вступу є досить доступними для іноземних абітурієнтів. GU: Які є можливості для навчання українців саме у Вашому університеті?

В університеті UPEC мають можливість податися на навчання абітурієнти з усього світу, але їм необхідно відповідати критеріям відбору, встановленим Міністерством освіти у Франції. Звісно, хороший рівень володіння французькою мовою є однією з умов для вступу. Унікальністю магістратури «Оптика, Зображення, Бачення, Мультимедіа» є те, що вона створена спеціально для іноземних студентів і, відповідно, мовою навчання є англійська. Відтак, передбачені оптимальні умови для набуття європейської експертизи в галузі новітніх технологій.

Тому, шановні абітурієнти, ласкаво запрошуємо на навчання!

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.