Цікаві традиції святкування Великодня

123

Великдень – найбільше свято для християн, оскільки воно символізує відкуплення, перемогу Христа Спасителя. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Здавна в українців склалися цікаві традиції святкування цього свята.

В ніч на Великдень люди старалися не засинати. Вважалося, що це принесе щастя в наступному році. А зранку всі поспішали до церкви, де вже і правилася святкова Літургія з багатьма піснями. Традиційне привітання «Христос Воскрес! Воістину Воскрес» лунало всюди, люди радісно вітали одне одного, бажаючи здоров’я та щастя. Загалом, вважалося, що на Великдень не слід сумувати.

Після Літургії люди сім’ями поспішали додому на святковий сніданок. На Прикарпатті навіть існує специфічна традиція: одне з освячених в Страсну Суботу яєць ділиться між усіма членами сім’ї, саме воно має бути першою стравою, спожитою на Великдень. Іншою цікавою традицією є необхідність відвідати дванадцятьох друзів та скуштувати 12 різних пасок. Вважалося, що це принесе добробут та гармонію.

Комплект: навушники і мітенки, оздоблені вишивкою

Сукня довга пряма “Геометрія”

Художня лялька

Після святкування вдома молодь збиралася разом, щоб водити гаївки чи маївки (весняні пісні та хороводи). Ця традиція збереглася й до нині: навіть українці, що проживають за межами Батьківщини, збираються на свята, щоб водити разом весняні хороводи.

Інша хороша традиція стосувалася дзвоніння в церковні дзвони. Оскільки Великдень є радісним святом, то і церковні дзвони в цей день лунали безперестанку, сповіщаючи світові чудову новину. Вважалося, що кожен, хто подзвонить в дзвони в цей день, отримає благословення на весь наступний рік.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.