Унікальний історичний проект NAЇ шукає підтримки

3 296

З давньоруської мови слово НАЇ перекладається як НАШІ.  Цей проект про Україну. В ньому мова піде про НАШИХ предків, про НАШИХ сучасників, про НАШІ здобутки та про НАШІ національні сенси. Починається проект NAЇ  з наших національних витоків, які мають тисячолітнє коріння – із часів становлення Київської Русі. Мова йтиме про різні історичні періоди аж до нашого часу. Головною метою проекту є показати сучасним українцям що іх предки втілювали свої мрії та цілі не зважаючи на обставини в яких вони знаходились, протидіяли перепонам та досягали своєї мети.

Сучасний українець, не зважаючи на своє соціальне положення, статус, або релігійну приналежність здебільшого не відчуває свої коріння. Так сталося, що ми не знаємо наш родовід далі за 3-4 покоління.  Свою силу людина бере саме із своїх витоків –  це надважливо.  А людина без коріння, без відчуття себе самого, не може зрозуміти своєї сутності, та своєї цінності, а відповідно і вирішувати життеві задачі. Ми всі протягом свого життя, творимо свою історію. І кожен крок, кожна дія впливають на хід історії всієї країни та, загалом, світу. Ми не усвідомлюємо цього і часто, зневірившись у себе, просто опускаємо руки.  Але ми, українці, маємо величезний потенціал та тисячолітню історію. Ми  є носіями дуже давніх генів. Сучасні наукові дослідження ДНК показують, що в кожному шостому українці тече кров славетних вікінгів, а кожен третій є носiєм прадавнього арійського гена. Історична роль нашої держави саме зараз проступає на загальносвітовому полотні. І саме зараз необхідно усвідомлювати всі можливості, що постають перед сучасниками. Ми маємо побачити та осягнути всі шляхи, які відкриваються, і так само безстрашно, як  вікінги, рушити на підкорення нових світiв, планет, або на створення новітніх технологій, що змінять світ”, – зазначає ініціатор проетку, Ольга Радіонова.

Галузі проекту

  • Портрети історичних постатей, анімовані через додаток Доповненої Реальності.
  • Створення мобільного додатку, що працюватиме для всіх платформ, та буде реалізований українською та англійською мовами.
  • Відтворення архітeктурних об’єктів старого Києва в міському середовищі за допомогою технологій доповненої та віртуальної реальності
  • Створення мінісериіалу про культурні ті історичні впливи на Украї ну та українців.
  • Створення серії iнтерактивних книг – альманахів про всі історичні постаті задіяні у проекті.
  • Проведення ряду лекцій про наши дослідження

Етапи проекту

Проект NAЇ –  багатошаровий та складається з кількох серій.

1 серія –  доба становлення Київської Русі (8-11 сторіччя)

2 серія –  доба роздроблення (12 – 16 сторіччя)

3 серія – доба козацтва (16 – 18 сторіччя)

4 серія  – доба боротьби за незалежність (18 – 20 сторіччя)

5 серія – доба сучасності (20-21 сторіччя)

За результатам історичного дослідження, по кожному періоду, автори переосмислюють всі факти за допомогою критичного аналізу та створюють нову картинку.  Вони виділяють найбільш впливових історичних осіб, які змінювали хід історії, або робили видатні вчинки. Потім, за участю психологів, створюється психологічний портрет цієї людини.  На його підставі,  художник пише живописні портрети. А потім кожен портрет обробляється та анімується комп`ютерними програмами. За допомогою технології Доповненої Реальності портрети зможуть «ожити» –  рухатись та розмовляти, особисто розказуючи свою історію. Такий спосіб комунікації з персонажем є дуже цікавим та емоційним. Він приверне велику увагу до головного – тих меседжів, які допоможуть кожному знайти для себе мотивуючі моменти, та почати творити власну історію самостійно.

Проект не є комерційним.  Вiн також не є політичним, та не підтримується жодною організацією або державою.

Автори проекту  – українські історики, психологи, маркетологи, it спеціалісти, художники та філософи. Технологія доповненої реальності є дуже дорогою і ми потребуємо гроші на її реалізацію. Також координатори проекту збираємо кошти на дослідницькі експедиції по Україні. На матеріали для втілення всіх робіт.  Загалом, для першого етапу бракує 5 тис євро. Це водночас великі гроші для проекту, але зовсім невеликі для країни загалом.

Щодо деталей та сприянню реалізації проекту звертатись до Ольги Радіонової або на електронну адресу: naiukraine@gmail.com .

Нагадаємо, в Україні діє мистецький проект «Придбай ікону – врятуй життя» – мистецька акція київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, що має на меті підтримати діяльність Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Підтримати благодійний проект можна в Каталозі українських брендів.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.