Перфоменс «Пісок» шукає благодійників на Великій Ідеї

592

Автори дійства «Пісок» розпочали благодійну кампанію на сайті Велика Ідея. Проект можна підтримати тут, а організатори в свою чергу обіцяють подарунки для благодійників.

Основа перфоменсу «Пісок» – поезія з антології «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра», а все дійство створене хореографами «Платформи сучасного танцю» спільно з етно-театром «Дивина» та драмерами «AfriKAN». Мовою поезії і танцю, фольклору Східної України і Західної Африки учасники розповідають про дорогу, втрату і пошуки домівки, іноді безнадійні.

Читайте за темою: Перформанс «Пісок» – гостра розмова на теми, спільні для сучасної України та багатьох країн Африки

Автори проекту планують також записати розмови із внутрішніми переселенцями у Запоріжжі, Луцьку і Маріуполі, трьох українських містах, де процеси інтеграції до громад відбуваються досить по-різному. Ці розмови будуть присвячені тому, як ці люди ставляться до повернення додому. І досвіду, який може стати корисним чи обтяжливим багажем.

Прем’єра перфоменсу відбудеться у квітні цього року в Києві. Проект працює як відповідь на високу потребу в розмові про нові цінності суспільства, до якого інтегрувалися внутрішньо переміщені особи. Ініціатор проекту – Оксана Розумна.

Команда проекту складається з танцівників, співаків, музикантів. «Ми поєднуємо кілька традицій та технік: сучасні поезію і  танець – із фольклором Східної України і Західної Африки. Тепер наш міждисциплінарний перфоменс стає ще й інтерактивним, залучаючи історії і голоси з життя, а не зі сторінок», – йдеться в описі проекту.

Спів етно-театру «Дивина» з Донецька – відлуння історії про століття вимушених переселень, яких зазнавали українці. Співачки розділили долю тих, хто втратив домівки на Сході України, і привезли автентику рідного краю до Києва.

Читайте за темою: «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» або культурна рефлексія африканських творів

Учасниками перфоменсу стали барабанщики «AfriKAN», які вивчали у Західній Африці традиційні ритми, та співак із Конго Дієдонне Нгелека. В сучасній Африці танець і ритм як щоденні практики стали засобами зцілення особистих і суспільних травм, працюючи з проблемами подолання наслідків насильства, на користь соціальної консолідації тощо. Тому «протанцьовування» слів у «Піску. Поверненні» – це своєрідна терапія.

Нагадаємо, що два роки тому, в 2016-му, на платформі Велика Ідея нашими доброчинцями було підтримано проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» і профінансовано видання антології сучасної поезії українських та африканських авторів.

Чимало про сучасність, історію та культуру України розповідають книги українських видавництв. З ними можна ознайомитися в Каталозі українських брендів.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.