Різдвяні традиції: коли та як правильно колядувати, щедрувати та посівати

228

У різдвяний час в українців гарні традиції колядування та віншування на прославу новонародженого Ісуса та на побажання достатку та всіх благ українцям. Хоча різдвяні святкування розпочинаються ще 6 січня, колядувати прийнято вже з Різдва і аж до 14 січня.

Проте, колядувати починають у різних регіонах України не одночасно: на Покутті (східна частина сучасної Івано-Франківської області) ідуть колядувати вже на Святий вечір, на Півдні та Сході України колядують на перший день Різдва, після закінчення Богослужіння. На західному Поділлі йдуть колядувати на другий день свят вранці.

Читати за темою: Долучайтеся до українського різдвяного флешмобу «Колядуємо разом!»

14 січня, на Старий Новий Рік та Василя, починають посівати житом або пшеницею. Посівають хлопчики адже за традицією, першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре.

Щедрівки співають напередодні Водохреща – 18 січня, та на саме Богоявлення 19 січня.

Нагадуємо, що в Україні триває різдвяний флешмоб «Колядуємо разом!». Долучитися до нього може кожен охочий: досить відзняти невелике відео, як Ваша громада, компанія друзів, сімейство колядує, запостити його в мережі з хештегом #GU_колядуєморазом та затегати сторінку Global Ukraine. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.