Преса Південної Кореї про Україну в грудні 2017 року

3 378

Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У статті подається огляд іміджу України, що сформувався в медійному просторі трьох південнокорейських видань за останній місяць року, що минув. З’ясувалося, що на шпальтах “Донґа Ільбо” інформація про нашу державу міститься щонайменше у 16 матеріалах, в “Чосон Ільбо” – у 9 публікаціях, а в “Джунґан Ільбо” – у 7 статтях.

Традиційно найбільше інформації припадає на “Міжнародні відносини”. На противагу листопаду, в грудні наявний контент в рубриці “Безпекова ситуація”, проте не було виявлено жодної статті, яка б була присвячена економіці або культурній галузі. Також не було зафіксовано матеріалів в категоріях “Суспільство” і “Політика”. Сентимент публікацій аналізованих видань подано нижче.

В грудні, як і в листопаді, більшості матеріалів була притаманна нейтральна тональність, є новини з негативним сентиментом, проте цього разу жодної – з позитивним. Отже, звернемося до основного змісту публікацій.

В категорії “Міжнародні відносини” вже традиційно можна зустріти статті на тему розслідування діяльності Пола Манафорта, в яких побіжно зазначається про його зв’язки з Януковичем.

Також в матеріалах про підтримку населенням Росії кремлівського очільника або про можливі наслідки допінгового скандалу для майбутніх президентських перегонів в сусідній державі, неодноразово згадується анексія РФ Автономної Республіки Крим. Крім того, часто зазначається про охолодження стосунків ЄС та США з Москвою через зазіхання останньої на цілісність України.

Не вщухають пристрасті довкола теми північнокорейської ракетної програми. Зокрема, “Донґа Ільбо” на своїх шпальтах продовжує наводити думки деяких китайських спеціалістів, які цього разу вже ведуть мову про “отримання Пхеньяном технологій від Росії та України”. Нагадаємо, що в листопаді зазначені фахівці вказували на нашу державу та “деякі країни колишнього СРСР”. З іншого боку, “Чосон Ільбо” посилається на слова німецького експерта ST Analytics Маркуса Шиллера про те, що “радянський двигун є застарілим, і його вже не знайти ані в Росії, ані в Україні, ані в Китаї”, тож, за словами аналітика, “існує ймовірність того, що Північна Корея його придбала значно раніше і зберігала весь цей час”.

В одному матеріалі йдеться про те, що Вашингтон зрештою наважився на продаж Україні летальної зброї. Цікавим видається той лінгвістичний нюанс, що відповідний корейський термін cheomdan mugi дослівно перекладається як “передове (надсучасне) озброєння”, що, як бачимо, значно відрізняється від його відповідника, уживаного в українському медіа-дискурсі.

Читати за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: Північна Корея, напад на російських прикордонників та босоніжки Зайцевої

Темі двосторонніх відносин між Україною та Кореєю присвячена стаття про форум Seoul-Ukraine Smart City, який проходив 13 та 14 грудня в Києві за участі посадовців обох держав. За попередньою інформацією, сеульські спеціалісти візьмуть участь в оновленні траспортної системи Києва. Під час заходу сторони торкнулися, зокрема, теми створення єдиного дата-центру, відкриття нічних маршрутів громадського транспорту, а також створення пересадних пунктів в українській столиці. Крім того, корейською делегацією було продемонстровано функції єдиного квитка на всі види транспорту. Також обговорювали питання поліпшення в Києві системи водопостачання, спілкувались про енергоефективність, збір та перероблення сміття тощо.

Часопис “Донґа Ільбо” інформує про нещодавній обмін полоненими між Україною та сепаратистами ОРДЛО.

До негативних новин було зараховано матеріал того ж щоденника, який із посиланням на тайванську пресу, наводить прогноз одного професора Кентуккійського університету про те, що буцімто Україна належить до переліку країн, де в 2018 році “з високою ймовірністю може початися Третя світова війна”.

А от в інтерпретації “Джунґан Ільбо” той самий фахівець зазначив, що “протистояння на Сході України … може перерости у повномасштабну війну”. Ці слова звучать хоч і менш драматично, проте не менш сумно. Те ж саме видання разом із “Чосон Ільбо” інформують про затримання перекладача В. Гройсмана Єжова через підозри про шпигунство на користь Росії.

В негативному ключі сприймаються матеріали рубрики “Безпекова ситуація” про викрадення в Україні групою зловмисників спеціаліста в галузі криптовалют Павла Лернера. Про цю подію повідомляють “Донґа Ільбо і “Чосон Ільбо” із посиланням на Financial Times та BBC.

У новинах галузі спорту двічі фігурує ФК “Шахтар”.

В одній статті з категорії “Інше” побіжно зазначають про відносно молодий вік українського прем’єр-міністра, а також згадують про Віталія Кличка, який, як і інші колишні зірки спорту, після завершення професійної кар’єри вирішив піти в політику. В іншому матеріалі йдеться про прощання фанів з різних країн світу із загиблим фронтменом південнокорейської групи SHINee. Так, на одній зі світлин публікації можна побачити багато людей біля посольства РК в Києві. В іншому матеріалі “Чосон Ільбо” згадується про українську організацію Femen.

Читати за темою: Україна в медіа-просторі Республіки Корея: серпень 2017 року

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Як бачимо, з-поміж 32 статей, як і минулого місяця, лише незначна частина присвячена безпосередньо Україні. Таким чином, у грудні імідж нашої держави в Республіці Корея формувався здебільшого в контексті міжнародних подій. Ясна річ, аналізовані видання орієнтуються на власні пріоритети під час планування адженди, тому залишається чимало нерозв’язаних питань в галузі позиціювання України в медіапросторі зазначеної азійської країни. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.