#Змінити освіту: Фонд BrainBasket

1 017

Інформація про потенціал України в ІТ сфері, вдалі проекти українських програмістів та успіхи з інноваційними додатками, виробами на хакатонах не зникає з газетних шпальт. Проте в пересічних жителів західних країн Україна навряд чи асоціюється з країною, про чий ІТ потенціал відомо.

Та змінити це, а й заразом створити нову освітню екосистему та зробити ІТ-галузь рушійною силою економічного зростання України, взяв собі за мету Фонд BrainBasket, який був ініційований в квітні 2014 року групою провідних українських ІТ-компаній за участі представників Міністерства економіки України та КМДА.

Створити «технологічну націю»

Назва фонду вибрана не випадково: Україна завжди асоціювалась в іноземців зі світовою житницею (breadbasket), але зараз, окрім потужного агросектору, в України з’явився унікальний шанс стати ще й глобальним “інтелектуальним кошиком” (brainbasket), що експортує результати інтелектуальної діяльності наших ІТ-спеціалістів. Головна ціль Фонду – сприяти підготовці 100 000 нових IT-спеціалістів до 2020 року, шляхом втілення освітніх проектів.

Зокрема, популярність по всій Україні уже здобув проект Technology Nation, з безкоштовного навчання основам програмування. Курс розроблено на основі програм Гарвардського та Массачусетського університетів. На перший цикл курсу було зараховано 3040 учасників, з яких 52% успішно завершили курс, з жовтня 2017 року розпочався другий цикл проекту.

Курс триває 4 місяці, а навчальні групи діють в усіх обласних центрах України. Заняття проходять у форматі змішаного навчання (онлайн+оффлайн): самостійна робота з лекційним матеріалом, який викладений онлайн, і аудиторна практика під керівництвом досвідчених менторів на базі навчальних хабів.

Читайте за темою: Освітні події листопада

У рамках проекту Technology Nation також діють групи з безкоштовного навчання мам у декреті основам веб-розробки та елементам веб-дизайну (IT Moms). Курс триває до 4 місяців, аудиторні заняття проходять двічі на тиждень.

Допомагає Фонд і колишнім військовослужбовцям. Coding for Future – це проект з безкоштовного навчання комп’ютерним наукам учасників АТО та постраждалих від бойових дій на Сході України. На даний момент навчання в рамках проекту проводиться у Луцьку, Миколаєві та Маріуполі. До навчального процесу в цих містах долучилися близько 60 бійців АТО.

Перша хвиля проекту стартувала в листопаді 2014 року. Відтоді навчання за програмою завершили 137 слухачів у Києві, Харкові та Дніпрі, кожен третій з яких працевлаштувався в сфері IT. Учасники проекту займалися в групах за напрямами QA, PHP та Swift.

Дитячі курси та власне телебачення

Та навчають в BrainBasket не лише дорослих. Опираючись на досвід західних країн, Фонд ініціював програму Technology Nation Kids – безкоштовні навчальні програми для дітей. Освітнім партнером проекту стала освітня ініціатива Академія Кодування, яка має великий досвід у викладанні ІТ для дітей.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Йорданії?

Програма базується на курсах CodeClub, що мають ліцензію Creative Commons і зосереджуються на навчанні дітей Scratch (візуальній мові програмування, розробленій MIT), основам HTML/CSS і Python.

BrainBasket мають також власний медіа проект BrainTV, інтернет-телеканал про інформаційні технології в Україні, який був запущений у квітні 2016. Мовлення включає в себе технічні курси, аналітичні сюжети та ток-шоу в прямому ефірі.

І хоча команда складається з 7 професіоналів, та вони вже мають понад 100 тисяч переглядів щомісячно на 5 SmartTV операторах, Facebook та YouTube та більше 9 тисяч підписників на Facebook та Youtube. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.