Образ України в південнокорейському медійному просторі в листопаді 2017 року

705

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

Стаття має на меті дослідити, яким виявився імідж нашої держави в трьох відомих виданнях Республіки Корея в листопаді. Загалом, як “Чосон Ільбо”, так і “Донґа Ільбо” згадали про Україну по 8 разів кожне видання, а “Джунґан Ільбо” – у 5 матеріалах.

Як завжди, найбільше інформації припадає на “Міжнародні відносини”. Щоправда, дещо незвично сприймається відсутність статей зазначеної рубрики у щоденнику “Чосон Ільбо”. Іншою несподіванкою від того ж часопису є поява чотирьох матеріалів про економічну співпрацю між Україною та Кореєю, адже від початку моніторингового проекту в липні цього року контент у віповідній рубриці досі був відсутнім. Сентимент матеріалів аналізованих видань подано нижче.

Таким чином, в листопаді урізноманітнилося не тільки наповнення категорій, а й тональність інформації про Україну. Позитивний сентимент простежується в новинах галузі спорту та економіки, а негатив спостерігається в “Міжнародних відносинах”. Отже, звернемося до основного змісту матеріалів.

Як і минулого місяця, багато статей рубрики “Міжнародні відносини” присвячено розслідуванню фемідою Сполучених Штатів діяльності Пола Манафорта, яка, як відомо, була пов’язана із лобіюванням інтересів “регіоналів” та фігурою Януковича. А новиною в українсько-корейських дипломатичних відносинах стала інформація про вручення вірчих грамот президенту РК послами шести країн, в тому числі й новопризначеним керівником амбасади нашої держави в Південній Кореї Олександром Горіним.

Читати за темою: Імідж України в медійному просторі Південної Кореї: жовтень 2017 року

“Донґа Ільбо” наводить цитату китайських військових експертів, які вважають, що запуск Пхеньяном ракет став можливим завдяки технічній підтримці з боку України або інших країн, що входили до складу СРСР. З огляду на відсутність будь-якої аргументації на користь згаданої тези, виникає питання: чому в першу чергу була зазначена саме наша держава? Також в тому ж матеріалі цитують слова голови Наукового товариства Макао з питань військових досліджень Хванґ Дуна про те, що за стрімким технічним розвитком ракетної програми КНДР стоїть саме наша держава. Варто зауважити, аналізоване корейське видання не друкує жодних обґрунтувань позицій авторів наведених цитат. Цілком можливо, що прихильники версії “українського” сліду роздають інтерв’ю охочіше за її противників, проте відсутність альтернативних думок в аналізованому медійному дискурсі також наводить на певні роздуми щодо неупередженості в поданні інформації.

До новин економічної галузі належить інформація про продовження контракту між “Укрзалізницею” та Hyundai Rotem стосовно технічного обслуговування рухомого складу до 2027 року. А корейський виробник SMTron, вітчизняне підприємство UkrAVTO та Posco Daewoo уклали контракт на суму 100 млн дол. на постачання тракторів в Україну. Йдеться про закупівлю 4500 одиниць техніки до 2022 року, а також про її збірку та оренду. До слова, повідомляється, що остання із зазначених компаній також має наміри збудувати в Україні зерновий термінал.

До новин “Культури” можна зарахувати статтю, в якій згадують корейського майстра Хонґ Сонхуна, який власноруч виготовив орга́н. Зазначається, що музичний інструмент побував, зокрема, і в Києві. В іншому матеріалі згадується борщ, який в Кореї асоціюється здебільшого з російською гастрономією. Втім, в статті уточнюється, що страва походить з України (де її заправляють салом), а її різновиди готують і в Польщі, і в Румунії.

У новинах галузі спорту повідомляють про успіхи Михайла Романчука, який виграв етап Кубка світу з плавання у Токіо, перемігши на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Крім того, пишуть про перемогу “Шахтаря” над “Феєноордом” з рахунком 3:1 у матчі Ліги чемпіонів.

В одній статті з категорії “Інше” порівнюють житло, яке можна купити за 200 тис. доларів в різних куточках світу. Якщо за ці гроші в багатьох містах світу можна придбати лише невелику квартиру, то в Києві – досить просторий будинок.

Читати за темою: Україна в медіа-просторі Республіки Корея: серпень 2017 року

А от британський екстрасенс Крейг Гамільтон-Паркер з-поміж інших прогнозів на 2018 рік передрікає, що буде викрито факт продажу КНДР української технології виробництва ракет, за що нашу державу, буцімто, буде піддано міжнародному осуду. Щоправда, невідомо, чи можна ставитися серйозно до подібних заяв, якщо англієць передвіщає швидке падіння північнокорейського режиму…

В іншому матеріалі зазначається про Голодомор як навмисне знищення українців сталінським режимом.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Як бачимо, серед 21 статті, як і минулого місяця, лише незначна частина присвячена безпосередньо Україні. Втім, цікавим видається той факт, що образ нашої держави формується вже не тільки у звичних категоріях новин, але й доповнюється новинами економічної галузі. Звісно, можна пишатися здобутками наших спортсменів, але є й над чим працювати – зокрема, над темою шкідливих для іміджу асоціацій з північнокорейською ракетною програмою. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.