Експортна стратегія: що чекає на український бізнес

1 965

27 грудня Уряд затвердив Експортну стратегію України: Дорожню карту стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років, яка була розроблена Мінекономрозвитку за участі бізнесу та експертного середовища.

Документ узагальнює спільну позицію Уряду та бізнесу щодо визначених орієнтирів для розвитку торговельних відносин України, подолання перешкод та використання всіх наявних можливостей з метою розвитку експорту.

«Це чіткий план дій як Україні перейти від переважно експорту сировини до експорту наукомісткої інноваційної продукції для успіху України на світових ринках. Документ визначає географічні пріоритети для експорту до 2021 року (так звані «ринки у фокусі»), де є найбільше можливостей саме для українського виробника. Експортна стратегія також формує орієнтири для створення світових ланцюгів доданої вартості, де український виробник здобуде гідні позиції та вигідні можливості для збільшення виробництва саме середньо- та високотехнологічної продукції», – зазначає Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Читайте за темою: Як їм вдається: іграшки франківського виробника підкорюють Європу

«Українські експортери не лише вистояли, але й розвиваються. Вони мої герої. Тому саме зараз для успіхів на зовнішніх ринках потрібне спільне стратегічне планування і злагоджена командна робота всього Уряду, всіх центральних органів виконавчої влади, Парламенту, підтримка Президента, робота бізнес-асоціацій та об‘єднань, бізнесу, бо експорт – це командна гра», – додає заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі, Торговий представник України Наталія Микольська.

ТОП-20 ринків та найперспективніші галузі

Експортна стратегія України на 2017-2021 роки складається з декількох елементів. Вона передбачає виконання, перш за все, таких завдань: створення сприятливих умов, що стимулюють торгівлю інноваціями та диверсифікацію експорту; розвиток послуг з підтримки бізнесу та торгівлі для підвищення конкурентоспроможності, насамперед, малих та середніх підприємств; зміцнення навичок і компетенцій підприємств для участі у міжнародній торгівлі

Дорожня карта визначає стратегічні цілі розвитку торгівлі України на наступні чотири роки. Серед них: створення умов для розвитку сфер торгівлі та інновацій задля диверсифікації експорту українських товарів та послуг, підтримка експорту з боку держави, а також  підвищення рівня знань та навичок, необхідних підприємствам для здійснення міжнародної торгівлі.

Також у рамках Експортної Стратегії було затверджено перелік нових перспективних ринків, які зможуть замінити традиційні експортні ринки, доступ на які ускладнено через політичну ситуацію. Зокрема, було визначено топ-20 ринків, які, за умови вибору правильних форм і інструментів роботи з ними, здатні показати досить швидкі результати. Серед них, крім країн ЄС: Єгипет, Індія, Білорусь, Грузія, Молдова, Іран, Саудівська Аравія, Китай, Японія, США, Канада, Швейцарія та Бангладеш.

Передбачається й ефективне використання існуючих угод про вільну торгівлю, зокрема з ЄС, ЄАВТ, СНД, Канадою, Грузією та підписання нових – з Туреччиною та Ізраїлем, а також приєднання до Регіональної конвенції про Пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження

Читайте за темою: Поради експортеру: 10 кроків до успіху на ринку ЄС

Харчова промисловість, ІКТ, сектор обслуговування та ремонту повітряних суден, машинобудування, сектор креативних послуг, сектор туризму, сектор виробництва запасних частин та комплектуючих виробів для аерокосмічної та авіаційної промисловості були визначені як перспективні сектори експорту.

З метою підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на світових ринках планується створити кілька супутніх установ, єдиний веб-ресурс для інформаційної підтримки українських експортерів, торговельних представництв у складі дипломатичних місій, а також проведення заходів із поліпшення рівня поінформованості експортерів про доступні послуги з підтримки торгівлі, допомоги в організації та участі у міжнародних виставках та ярмарках, торговельних місіях.

Як формувати образ України як бізнес-держави?

Безумовний позитивний аспект прийняття Експортної стратегії в комплексному підході, розумінні та напрацюванні конкретних механізмів, експортній оцінці, тобто в тих чинниках, яких часто бракує документам та законопроектам, які розробляються українськими посадовцями.

Важливо і популяризувати українські товари, допомагати конкретним виробникам у виході на іноземні ринки (чим займається Офіс з просування експорту, проект Global Ukraine Business Hub тощо), зміцнювати імідж України, як держави, яка є виробником якісної продукції.

«Часто стикаємось з проблемою російської пропаганди. Вона націлена на формування негативного сприйняття України, українських товарів та послуг. Тому, серед наших завдань, — донести світу, що Україна, — це держава, де відбуваються реформи, поліпшується бізнес-клімат, виготовляють якісні продукти та надають кваліфіковані послуги. Що з українськими компаніями можна і треба працювати на довготермінову перспективу. Також розповідаємо світу історії успіху українського бізнесу», – додає Наталія Микольська.

Читайте за темою: Українські бренди ставимо в тренди: Ukraine – #CreativeNation

Важливим є і підтримка самими українцями українських виробників, особливо це стосується українців закордоння, адже вибираючи одяг, аксесуари, які зроблені в Україні, показуючи їх своїм друзям та колегам, відбувається свого роду м’яка, негласна реклама та промоція українських виробів. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.