Через кінематограф про серйозні захворювання: перші успіхи українського проекту

1 114

28-30 листопада у Лондоні відбулася велика конференція щодо інновацій в медицині. Захід проводиться щорічно та є найбільшим у цій сфері. Це – 6 тисяч делегатів із 160 країн, близько 100 технологічних стартапів, багато зі сфери ІТ та штучного інтелекту для перетворення медицини. Залучилося  близько 300 різних спікерів до дискусій, презентацій, майстер-класів, воркшопів, тренінгів.

Одна з дискусій стосувалася психічних розладів, її спікерами були Катерина Кардаш, учасниця мережі Global Ukrainians, та українська модель Олександра Кутас, які разом працюють над фільмом про біполярну психічну недугу.

Участь в цій конференції була чудовою можливістю презентувати проект, знайти однодумців, почути думки з приводу роботи над фільмом. Попри труднощі погоди та добирання, виступ українок був успішним, про що Global Ukraine News розповіла Катерина Кардаш.

Читайте за темою: Через мистецтво про серйозні недуги – новий цікавий проект

GU: Катерино, якою була реакція залу на Ваш проект?

Під час конференції Олександра познайомила учасників з нашим задумом і реакція була вражаючою. Ми отримали багато схвальних відгуків, більшість людей дуже зацікавилися. Відгукнулися люди, які писали книжки про психічні захворювання, самі хворіли на ці недуги, активісти, які організовують ознайомчі кампанії. За такий короткий час ми знайшли прихильників проекту, сценариста, корпоративних партнерів. В цілому досягли того, чого прагнули.

Учасники конференції погодилися, що краще розпочати роботу з Лондона, адже багато уваги тут приділяється психічним захворюванням: в Financial Times виходить дуже багато статей щодо психічних захворювань, як це впливає на робочу сферу. Компанії, які займаються віртуальними розробками, запропонували нам зробити короткометражний фільм про те, що відчувають люди під час біполярної депресії. І ми взяли це до уваги і вирішили робити не просто фільм, але й невеликі відео для спеціального обладнання.

GU: Що найбільш вразило Вас на конференції?

Цікаво було, що на панелі про психічні захворювання був організований фешн-показ і це було цікаво для Олександри, адже медицина та мода мало де поєднується разом. Дуже інноваційний підхід.

Досить креативними були декілька додатків, один із них стосувався самостійної оцінки хворими людьми свого стану: люди могли записувати свої враження, відзнімати ролики. А в моменти кризи люди могли пригадати, що вони робили, коли добре почувалися, і почали виходити з цього стану. Жінка яка заснувала цей стартап, теж пов’язана з кінематографом та зацікавилася нашим проектом.

Читайте за темою: Народна дипломатія в КНР: інтерв’ю з Катериною Кардаш та Оксаною Смолійчук

GU: Якими будуть Ваші наступні кроки?

Ми зібрали близько 100 контактів уже, Олександра робить презентації в Україні, продовжує спілкуватися зі сценаристами, щоб закінчити синопсис. Після цього робитимемо бізнес-план та шукатимемо донорів.

На даному етапі, добровольці можуть долучитися до нас в сфері експертної оцінки, обміну думками. Особливо потребуємо спеціалістів зі складання бізнес-плану. Ми робимо щось нове, адже до нас ніхто не знімав стрічок про біполярний розлад, та готові до співпраці. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.