Вечір пам’яті Василя Сліпака. “Герої не вмирають!”, але поки ми про них пам’ятаємо

1 146

Автор: Таміла Карпик, Директор МГОУ “Четверта хвиля”

Ім’я Василя Сліпака відоме не лише в Україні, але й далеко за її межами.  Неймовірний голос цього співака світового рівня просто зачаровував. Ще юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступав у Карнегі-холі. Згодом виграв міжнародний конкурс у Франції і став солістом Паризької опери. Василь мав дуже успішну кар’єру у Франції, де прожив близько 19-ти років. Але дух патріотизму кликав його в рідний край. З початком російської агресії та війни на Сході України, Василь без вагань залишив комфортне життя за кордоном і поїхав на фронт. Там йому дали позивний МІФ, на честь Мефістофеля — героя його улюбленої арії. Життєву арію на півноті обірвала куля снайпера. 29 червня 2016 року Василь загинув, врятувавши своїх побратимів ціною власного життя. 1 липня 2016 року Львів зустрічав свого Героя на колінах. В останній путь його проводжали з військовими почестями. Василь обожнював Львів! Він там народився, там пройшли його найкращі юнацькі роки! Туди  і повернувся рік тому на вічний спочинок… Оперний спів був справжнім покликанням цього талановитого співака. Отож, вечір музики і пісні — це найкраще вшанування пам’яті про цю унікальну людину!

Читайте за темою: Українці Торонто зібралися на благодійний концерт

Герої не вмирають!”, але допоки ми про них пам’ятаємо. Щоб пам’ятати — нам необхідно писати сучасну історію, згодом передаючи нащадкам! Саме тому Генеральне Консульство України в Торонто і МОУГ “Четверта хвиля”  ініціювали творчий вечір, присвячений пам’яті видатного українця, оперного співака, Героя України Василя Сліпака! Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері в бенкетному залі “Княжий двір” (ресторану “Золотий лев”) у Торонто 12 листопада 2017 року.Глядачів привітали ініціатори та головні натхненники концерту – Анна Кісіль, Голова Ради по культурі Світового Конгресу Українців, заступник Голови МОУГ “Четверта хвиля” та Марина Веселовська, дружина Генерального Консула України в Торонто.

У концерті взяли участь такі прекрасні колективи і виконавці як Хор “Оріон-Левада” (художній керівник Ярослав Гнатовський), Вокальна студія Сергія і Лариси Стільмашенків, Заслужений артист України Віктор Мішалов (бандура), Наталя Кулинич-Колач, Михайло Бутенко, Андрій Білан, Оксана  Пікуш, Орися Юзич, а також наймолодші учасники — Данило Стельмах, Ганнуся Танчак і Тимофій Пелех. Ведучою концерту була Надія Яшан, а звукове та музичне забезпечення здійснювали Тарас та Богдан Пуняки. Зв’язки з громадськістю — Таміла Карпик та Ігор Бокій.Захід також відвідали Генеральний Консул України в Канаді Андрій Веселовський та Голова Конгресу Українців Канади, відділ Торонто Тарас Багрій.

Читайте за темою: Таміла Карпик: «Риторика поділу українців на тих, хто виїхав, і тих, хто залишився, є деструктивною. Бо всі ми — органічне ціле»

Також зі сльозами на очах глядачі мали змогу послухати не лише прекрасне виконання оперних арій Сергія Стільмашенка, але і його емоційну розповідь про дружбу і співпрацю з Василем Сліпаком. Зараз Сергій живе і працює в Торонто, але у свій час вони разом з Василем співали на одній сцені у Паризькій національній опері.Про те, що вечір не залишив нікого байдужим, свідчать і відгуки глядачів. “Благодійний творчий вечір пам’яті Героя України Василя Сліпака був надзвичайно зворушливим. Яскраве змістовне життя і трагічну загибель надзвичайної людини та справжнього героя вшанували вишуканими музичними творами та чудовими спогадами його товаришів”, – ділиться враженнями Ольга Шманько, яка відвідала на концерт і була просто зачарована.

Читайте за темою: Благодійний марафон “Діти Торонто – дітям-сиротам в Україні”

Кошти, зібрані під час концерту, будуть передані організації “Українське братство”, яка займається допомогою дітям загиблих воїнів АТО (заснованої Василем Сліпаком).

Організатори заходу висловлюють щиру подяку всім учасникам та глядачам за те, що не залишаються байдужими та підтримують наші заходи. Запрошуємо долучатись до нас і в майбутньому! GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.