Культура в дії: українське мистецтво представили грецьким глядачам

1 278

Автор: Світлана Яценко

Цієї осені в Афінах відбулася масштабна подія – арт-фешн тур «Енергія українського мистецтва – The Energy of Ukrainian Art», присвячена до 25-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Грецією. Організаторами події є компанія «Тайки Турз», яка вже традиційно проводить акції промоції нашої культури у різних країнах та компанія «Merlin Group» за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці.

Ідея туру – для українців поєднати можливість побачити красиві куточки світу в компанії тих, хто створює красу своїми руками – українських художників, скульпторів, дизайнерів. А також представити українське мистецтво, як візитівку України усьому світу.

Основою проекту стали дві художні виставки – в Посольстві України в Грецькій Республіці та Estudio Gallery в Афінах. На цих виставках глядачі мали нагоду познайомитись з творчістю художниці Галини Попінової та скульптора Антона Титова.

Про те, як сприймають українське мистецтво за кордоном розповідають митці Галина Попінова і Антон Титов, а також організатор проекту, Генеральний директор компанії «Тайки Турз» Юлія Коваленко.

Читайте за темою: В Йорданії відбувається виставка українських митців

Галино, що Вам, як художнику, дають подібні акції?

Для мене було великим натхненням відвідати колиску європейської цивілізації та представити свої картини в серці Греції – місті Афіни. Завдяки партнерам наших проектів ми робимо мистецькі кроки до інших країн з бажанням промоції національної культури та сподіваннями підвищити культурну присутність України в світі. Кожна виставка і міжнародний пленер – це ідентифікація.На Вашу думку, як вибагливі глядачі сприймають класичний український живопис?

Останні виставки, які були проведені у Греції та Йорданії в рамках арт-фешн туру глядачі зустріли з зацікавленістю. Гадаю, як позитивне свідчення цього, є те, що виставки продовжували ще на декілька тижнів зазначених термінів, велика кількість знайомств з надзвичайно цікавими людьми, запрошення галерей та Посольства України в Греції провести виставки наступного року, теплі відгуки, пропозиції пленерів, ми привезли з собою до України. Подорожуючи, бачу, що наша українська школа та мистецькі традиції є унікальними в світі, – про це свідчить і зростання кількості іноземних студентів в українських вищих навчальних закладах художньої освіти. Українське мистецтво має стати широко пізнаванним мистецьким обличчям – це необхідно для міжнародного культурного обміну та іміджу країни у світі. Наші виставки – лише маленькі камінці у широкій та довгій мистецькій дорозі яку прокладає Україна у світ.

Які плани на майбутнє, чи чекати нових проектів?

Так. Спільно з Київською Організацією Національної Спілки Художників України та «Тайкі Турз» вже зараз працюємо над новими мистецькими проектами у 2018 році. І я вдячна всім, хто допомагає нам у створенні та проведенні наших проектів, як в Україні та і закордоном.Антоне, які Ваші враження про проект, чи можна назвати його проведення вдалою ідеєю?

Цей візит до Греції по істині є особливим для мене, не тільки тому що ми відвідали дві столиці Нафполіо і Афіни, а ще й тому, що змогли показати свої роботи настільки досвідченим глядачам, як греки. Я б назвав це зустріччю через століття, так як саме грецьке мистецтво сильно вплинуло на мою творчість, а значить і на мене, відповідно.

Читайте за темою: Культурний обмін: в Україні відбувся україно-грузинський художній проект

В такому разі, Ви, мабуть, дуже відповідально підбирали твори для цього проекту?

Звісно! Я хотів, щоб через призму моїх робіт кожен глядач міг побачити одну з граней історії і моєї батьківщини – України і їхньої – Греції. На скільки явно це вдалося судити не мені. Бо все ж я не мав на меті вразити своїми роботами когось, лише наштовхнути на роздуми. Адже, саме в скульптурі, як найближчому до людини виді мистецтва, я бачу один із ключів до пізнання нас самих.Юліє, що мотивує Вас робити культурні проекти за кордоном? Адже Вас можна назвати промоутером української культури на Близькому Сході, а тепер ще й в європейській країні.

Культурна дипломатія в дії – це моя мрія, яка стала своєрідною місією для компанії. Ми прагнемо не лише відкрити для українців світ, а й презентувати українське мистецтво за межами нашої країни. І приємно, що завдяки нашій праці, а також партнерським і дружнім стосункам у різних країнах, нам це вдається.

Тож від всіх учасників хочу висловити особливу подяку Посольству України в Грецькій Республіці та зокрема Тимчасово повіреному – раднику Наталії Косенко за сприяння в організації виставки «Енергія українського мистецтва».

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.