Global Ukraine

Українська громада Греції готується до святкування Покрови

27

15 жовтня у парку Гуді (Зографу) українська громада Афін святкує Покрову разом із грецькими друзями.

Українська традиція святкування Покрови Пресвятої Богородиці сягає корінням у часи Київської Русі. Особливої пошани свято набуло із формуванням українського козацтва та заснуванням Запорізької Січі. За свою недоступність, захист православ’я, аскетичний стиль життя Січ порівнювали з Афоном. І не дарма: запорізькі козаки були частими гостями на Святій Горі, навіть заснували там свою обитель, приймали постриг. За суворістю виховання та бойовою майстерністю українські козаки порівнювались зі спартанцями. Вони мали свій кодекс честі, котрий не зраджували до смерті. Але кепський той козак, який не вмів грати бодай би на одному народному інструменті, чи не вмів би співати й танцювати. Козацькі свята завжди проходили весело, як востаннє.

Читайте за темою: Виставка про зв’язки України з Афоном відкрилася в Греції

Слідуючи традиціям запорізьких козаків програма «Cossack Art» містить співочі та танцювальні виступи учнів українських суботніх шкіл та членів громади, жарти, розваги для дітей та дорослих, сюрпризи. З традиційними грецькими танцями виступлять колективи Понтійського та Критського товариств мерії Зографу. 

Всі бажаючі матимуть змогу скуштувати українські страви, вивчити танцювальні рухи на майстер-класі, а також насолодитись автентичною українською музикою у виконанні гурту «Ukrainska Silska Orchestra».

Захід проводиться в рамках грецько-української дружби та побратимства мерії Зографу та мерії пос. Сартана, за підтримки Посольства України в Грецькій Республіці.

Організатори: НПО «Борисфен, Greece-Ukraine Business Hub», Асоціація української діаспори Греції та філоукраїнців греків «Українсько-грецька Думка», мерія району Зографу (Афіни).

Спонсори:  Консалтингова компанія «Ваш центр», Туристична фірма «Athina Tour», Tazamobile.

Інформаційні партнери: www.ukranorama.gr, www.fightingfortruthblog.wordpress.com, www.global-ukraine.com, www.svitua.org. GU

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.