У США вийшов англомовний журнал про Україну

147

У США вийшов перший номер англомовного журналу «The Ukrainian: Life And Culture» («Українське: життя та культура»), мета якого – формування позитивного iмiджу України у світі за допомогою популяризації її сучасної культури, повідомила головний редактор журналу Інна Головаха під час презентації часопису в Укрінформі.

«Українська культура розвивається надзвичайно швидко. Останні три роки відбувається культурний ренесанс. Але, на жаль, загальний імідж складається з того, що тут війна, сюди їхати небезпечно. Тож треба розповісти американцям про ту реальну Україну, яку бачу я. Ми з групою ентузіастів, з американськими друзями, які мені дуже допомогли, організували організацію «Ukrainian Cultural Initiatives», яка видаватиме цей журнал. Ідея журналу – а такого видання ще не було – показати американцям, що сьогодні відбувається в культурному житті України, так, щоб американці полюбили Україну, захотіли сюди приїжджати, більше про неї дізнатися», – підкреслила Головаха.  

Читайте за темою: Креативний експорт: компанії, що формують новий імідж України

Сукня довга пряма “Геометрія”

Гаррі Поттер і В’язень Азкабану. Велике ілюстроване видання

Футболка

Перший номер, який охопив своїми рубриками всі цікаві, актуальні теми, вийшов накладом 500 примірників і він є в інтернеті. Також діє сторінка журналу у Фейсбуці. Наступний номер вийде в лютому 2018 року.

«Цей номер – не для продажу, лише для того, щоб зацікавити. Ми з нашим художником плануємо відкрити веб-сторінку, бо вже є багато людей, які хочуть передплачувати цей журнал. Плануємо відкрити передплату в січні, веб-сторінка теж почне працювати із січня 2018 року. Велика надія, що матимемо 1 – 3 тисячі передплатників на 2018 рік. Багато буде залежати від підтримки – української діаспори, американських грантових фондів, Української держави», – сказала головний редактор, висловивши сподівання на співпрацю з Міністерством культури та іншими державними органами, які зацікавлені в тому, щоб будувати позитивний імідж України у світі. 

Читайте за темою: ІТ-прориви 2015 року, як фактори іміджевого та інтелектуального розвитку України

У першому номері журналу автори проекту розкрили різні аспекти культурного життя українців – від літературної критики (Ігор Бондар-Терещенко, Василь Карпюк), кінокритики (Сергій Тримбач) до культури антикафе (Дарія Ніколаєва) і сучасної музики (Олександр Рябін). Про феномен гуцульського театру написав Юрій Атаманюк, про українську художницю Зінаїду Серебрякову, її втечу в 1924 році до Франції та американську виставку розповідає Михайло Красіков. Постійною стане рубрика «Іноземці в Україні й Українці в світі». Цього разу українка Марина Гримич розповіла про українську діаспору в Бразилії, а Петер Сантінелло з Сан-Франциско – про життя американця у Києві.

Вам також може сподобатися

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.